Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet mondjuk...

Mennyi idő alatt lehet mondjuk a nulláról letenni a középszintű angol nyelvvizsgát (B2), illetve melyik nyelvvizsgával érdemes próbálkozni?

Figyelt kérdés

Régen tanultam 2 évig angolt, de az nagyon rég volt és szinte semmire sem emlékszem. Lehetséges januárig vagy márciusig középszintre felhozni magam? Ha nem ti mennyi idő alatt tudtátok elsajátítani a hozzá szükséges tananyagot és tudtátok letenni sikeresen a vizsgát?

Előre is köszi a válaszokat! :)



2016. aug. 30. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Értelmetlen ez a "mennyi idő alatt lehet" típusú kérdés. Emberfüggő. Az emberek tapasztalat nem sokat ér, mert többségük nem úgy kezdett el tanulni, hogy már a középfokú nyelvvizsga lebeg a szeme előtt. Nálam 10 év telt el a kezdetektől a nyelvvizsgáig, de nem azért, mert annyira tehetségtelen vagyok, hanem mert korán kezdtem, és csak középiskolában lett időszerű a nyelvvizsga.


Annyit tudok mondani, hogy nem hiszem, fél év alatt meg tudod csinálni. Ha meg tudnád, nem lennének kétségeid, nem kérdezősködnél. Több készséget (beszéd, olvasás, írás) is kellene fejleszteni egyszerre.

2016. aug. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó; kétségek között voltam én is, mielőtt letettem, de sikerült átlagosan 84-85%-ra :)

Én a telcet választottam, a szövegértés és a beszéd volt a kedvencem. A hallást és a levelet nem szerettem, az utóbbi lett a legrosszabb. :D (60%...feladat félreértelmezése miatt)


Egy nagyon jó magántanárral, heti 2x szerintem simán menni fog. :D Plusz, otthon napi fél-egy óra videó-, sorozat-, filmnézés angolul segíthet! :)


Nyelvtanról nem tudok mit mondani, azt mindig értettem, ment is, nem mintha nehéz lenne. :D


A telcet tudom ajánlani, nekem könnyű volt a szövegértés és a nyelvtani része is, bár utóbbiban elég sok hibám lett, nem tudom, miért..

A hallásértés nehéz volt,tippelős nagyrészt, de érdekes módon 80% feletti lett. :D

A levél könnyű volt, csak nem arról írtam, amiről kellett volna.. -.-" :D

A beszéd nagyon tetszett, ez a kedvencem, a zenei ízlésünk, a média hatása volt a téma, illetve egy tudományos délutánt kellett szervezni sulisoknak. :)


Idő bőven jó volt mindenhol, ez nem volt probléma, még nekem sem! :D


Ha bármi kérdésed van, írj bátran! :)

2016. aug. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Egyedül az nem jött be, hogy egy napon volt minden, és azért 2 óra múlva az agyam már le volt szívva rendesen.
2016. aug. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Régebben azt mondták, nulláról középfokra heti kétszeri tanfolyammal (persze otthon tanulva) két tanév az átlag tanulónak. Ma már a legtöbb nyelvvizsga hígabb.
2016. aug. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező? Sikerült?

Hasonló cipőben vagyok én is

2021. nov. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!