Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor érdemes ismét angol...

Mikor érdemes ismét angol középfokú nyelvvizsgára mennem?

Figyelt kérdés
Június 4.-én voltam utoljára angol középfok Origo nyelvvizsgán. A hallgatásom 20/6, a beszédem 50%. Az írásbeli összességében 42% lett. Sajnos ki is hagytam ennyi időt, csak aug. elején kezdtem ismét a tanulásba, de mára intenzíven tanulom, kb 2 hete. Most be van fizetve a szeptemberi vizsga, de szerintetek halasszak?

2016. aug. 22. 19:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, ilyen tudással fölösleges menned szeptemberben.
2016. aug. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%

Ha origo-s feladatokat csinálsz, akkor elég 1 hónap intenzív tanulás. Bár nem írtad le miből hány pontod lett, a 42% már nem rossz teljesítmény, csak nem elégséges:). Szerintem aki már ennyit teljesített, az nagyon túl messze nincs a sikeres nyelvvizsgától.

Szóval szerintem nincs igaza az előttem hozzászólónak.

2016. aug. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%
Ez nem nagyon jön be ez az addig megyek, amíg át nem rugnak hozzáállás.
2016. aug. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%
Penzkidobas. Meg ha valahogy atcsusszanal is ketlem, hogy foglalkoznal az angolal utana.
2016. aug. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%

Én a 2. válaszoló vagyok! Szerintem olyan szempontból igazuk van a többieknek, hogy 2 hónap alatt sokat felejt az ember, ezt magamon is tapasztalom....

Viszont pl. nekem hasonló teljesítményem volt a júliusi vizsgán: 39%, de mivel aznap tudtam, hogy nem lesz meg, nekifeküdtem, megvettem a nagy origo könyvet és az

Origo Angol középfokú írásbeli nyelvvizsga könyvét, utóbbi hasznosabb volt. Szerintem napi 6-7 órát tanultam és az augusztusi eredményem 64% lett. Egyáltalán nem lehetetlen ekkora hátrányt behozni (az enyémből kiindulva csak pár pont kellett volna mindegyiknél a 60%-hoz), pláne, ha valaki kimondottan a vizsgára készül, és manapság az Origo jó nyelvvizsgázóhely. A teszt kivétele után sokkal jobb lett és jóval könnyebb.

2016. aug. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Akkor érdemes újra menned, amikor mostantól számítva két év folyamatos (!!!) angoltanulás van a hátad mögött. Nulla hét kihagyással.
2016. aug. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én kürölbelül 8 hónapot jártam tanárhoz ( iskola közben , nyáron ). Először a szóbelire készültünk , akkor heti kétszer mentem. 85 % -al lett meg. Az írásbelire készülve kéthetente voltam 2 órát. Mivel siettünk / nem volt annyi idő a gyakorlásra ( költözés) nem lett olyan jó mint a szóbeli, de ez is meglett elsőre. Ne siesd el szerintem a dolgot, nem időre megy.
2016. aug. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Én azt hiszem, hogy a 6-os válaszoló félreértett. Nem angolul szeretnék tanítani egyetemen, hanem középfokú angol nyelvvizsgát. Mégegyszer leírom: közép, és nem felsőfok, de azért köszi a hozzászólásod. A 2. és utolsó hozzászólónak is köszönöm a válaszát! Sajnos időre megy, mert diplomamentős voltam, vesztemre, és a bérem is növekedne, ha végre kezembe lenne a diploma, méghozzá 70 ezer bruttóval. Ti miből készültetek? Az origo könyv tényleg hasznos? Valóban nagyon hasonló nehézségű feladatok vannak benne?
2016. aug. 23. 15:07
 9/21 anonim ***** válasza:

Két év folyamatos tanulás után egyetemi tanítás? Hogy merül ez fel benned egyáltalán? Teljesen el vagy tévedve, ebből is látszik.

Tudod mit? Akkor menj csak, fizess be minél előbb, hadd fogyjon a pénzed...

2016. aug. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nézd, nekem 7 hónap alatt sikerült levizsgáznom középfokon, úgy, hogy előtte csak néhány szót ismertem. Aztán több könyv a kezembe került és azokból tanultam a nyelvtant, majd tanárhoz jártam. Nem hagytam ki egy napot sem. Elsőre várható volt, hogy megbukok az Origo vizsgán, kb úgy éreztem, hogy nagyjából értek mindent, de mégsem, és vannak még lyukak a fejembe, amiket be kell tömni. Kicsit bátor voltam, mikor elmentem júliusban, de úgy éreztem ennek meg kell lennie már augusztusban.

Nekem egy dolgot mondott az angoltanárom, aki főiskolán angolul is oktat: középfokon 6-700 órát kell tanulni az angolt egy átlag tudású embernek. A felsőfok, pedig kb 2 év tanulás, és minden nap kihagyás nélkül. Szóval kár volt 2 hónapot kihagynod, de szerintem még fel tudsz zárkózni.

2016. aug. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!