Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes emiatt tanulni nyelvet...

Érdemes emiatt tanulni nyelvet? Ti mit szólnátok hozzá?

Figyelt kérdés

Több nyelvet tanulnok,de gondolkodok már egy ideje azon,hogy elkezdeném a hollandot.Tudom hogy nem a leghasznosabb nyelv,és a hollandok tudnak angolul.

Részben azért döntöttem így,mert valamennyire tetszik a nyelv (nem a kedvencem,de érdekes nekem és szívesen hallgatom) és van egy holland barátnőm,már évek óta ismerem,nagyon szeretem amúgy mint barátot,és tulajdonképpen ő lenne a fő motivációm.Amennyire beszéltünk Hollandiáról,a kultúráról,a nyelvről,így kezdett el érdekelni.És jó tanulni valaki olyannak a nyelvét,aki ilyen fontos nekem :)

Ez jó motiváció? És,ha nektek elmondaná egy külföldi barátotok,hogy az anyanyelveteket miattatok kezdte tanulni,örülnétek neki,vagy nem hülyeségnek tartanátok,vagy meglepődnétek?Hogy reagálnátok egy ilyenre?



2016. aug. 21. 01:11
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Persze az sincs kizárva,hogy később a holland tudásom miatt kapnék meg egy jó munkát,mert sose tudni.De,mint írtam,nem ez igazán a motivációm.
2016. aug. 21. 01:14
 2/17 anonim válasza:
70%
Én biztos örülnék neki ,ha valakit aki fontos nekem én motiválnám arra hogy magyart tanuljon. Én hasonló képpen vagyok a japánnal és semmi sem lehetetlen , ha még van a kellő ok akkor menni fog :) hajrá
2016. aug. 21. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Hah, nem a leghasznosabb... xD Úgylátszik hozzád nem jutott el a memó... Én hollandot tanulok és tele van a csoportunk álláshirdetésekkel. Két egyetemen oktatják, az enyémen 25 fős a csoport, amiből csak tavaly például 5-en hullottak ki. Akkor számold ki, hogy hányan beszélik...
2016. aug. 21. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
Én is az egyik ismerősöm miatt kezdtem el portugálul tanulni, ő pedig magyarul. Ezt egyáltalán nem terveztem, mert egy másik nyelvet akartam megtanulni, ami hasznosabbnak is tűnt számomra. Sajnos már nem beszélünk, de közben megtetszett a portugál nyelv, úgyhogy eldöntöttem, hogy mindenképpen folytatom. Sohasem lehet tudni, hogy mikor jön olyan lehetőség, amikor ez előnyt fog jelenteni. Már most is, mert az egyetemen is tudtam hasznosítani az ismereteimet a nyelvészettel kapcsolatos esszék írásánál, pedig nem portugál szakos vagyok.
2016. aug. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egyik legjobb, és legjobban bevált motiváció.
2016. aug. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én Dániában élek, és a dánok is tudnak angolul zömében, mégis tanulom a nyelvet, mert tetszik mind a nyelv, mind a kultúra, az ország.


Annak, hogy nyelvet tanulsz, nem kell olyan okának lennie, hogy "jobb álláslehetőséget kapok nyelvvizsgával" vagy "ez most nagyon felkapott". De ha ebből a szempontból nézzük, a sok angol nyelvvizsgával kitörölhetjük majd, most Anglia kilépésével az EU-ból meg úgy egyáltalán. Az angol már alap, ha valahol érvényesülni akarsz (persze olyan területen, ahol ez számít) akkor szerintem nagyon előnyös, ha egy fontos, de kevésbé népszerű nyelvet beszélsz. Szóval szerintem ha élvezed és érdekel, akkor vágj bele :) Ha én lennék a barátnőd helyében, nagyon jól esne, hogy ilyen hatással voltam valakire, bár sajnálnám szegényt, hogy magyarul fog tanulni :)

2016. aug. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Miert van a kulcsszavak kozt meg par nyelv, azokat is meg akarod tanulni? :p

Amugy szerintem ez nagyon jo dolog, en biztos meghatodnek, ha valakit sikerulne ennyire motivalnom :) en pl.a Cobra 11-maniam miatt kezdtem nemetul tanulni, problem? Ha egy ilyen bugyuta sorozat is lehet mozgatorugo, akkor egy jo barat foleg. Nem az a lenyeg, hogy miert kezdted el, hanem hogy mennyire vagy elszant, milyen a lelkesedesed a kesobbiekben. Es kulonben sincs olyan, hogy haszontalan nyelv, mindegyik hozzad ad valami pluszt. Maximum olyan van, hogy hasznos es kevesbe hasznos, de olyanrol meg nem hallottam, amit kifejezetten karos lenne tanulni :)

2016. aug. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)


A többi nyelvet (a német kivételével) azért adtam hozzá,mert azokat tanultam már (tanulom valamennyire most is) ,a németet azért mert hasonlít a hollandhoz,többen beszélik mindkettőt,és ha valaki ilyen témában keres,vagy ilyesmi,akkor megtalálhatja a kérdésem. :)

2016. aug. 21. 17:20
 9/17 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak még: abban is igazad van,hogy csak hasznos és kevésbé hasznos dolgok(nyelvek) vannak.

Én ezt először nem így gondoltam,mert általában kategorizálják a dolgokat mint hasznos és nem hasznos.Van amikor még ezen az oldalon is írják egy-egy nyelvről,hogy nem hasznosak,de ha jobban belegondolok,azok is mind hasznos nyelvek. :) Mostantól így fogok gondolkodni :)

2016. aug. 21. 17:28
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha akarsz, meg önszorgalomból, meg örömödre válhat, meg hobbi, meg vágysz rá, hogy megtanuld, akkor szerintem simán vágj bele; meg ha időd engedi, esetleg ha tanfolyamot néznél, akkor ha a pénzed is.
2016. aug. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!