Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek a spanyolról?

Mi a véleményetek a spanyolról?

Figyelt kérdés
Főleg tapasztalatokat várok. Most állok az előtt, hogy eldöntsem, milyen gimibe megyek tovább. Az angol nem nagyon megy nekem, pedig eddig azt tanultam. Inkább a nyelvtani részen akadok el, viszont a spanyol gondolata megtetszett. De ha nektek valami más idegen nyelv vált be, azt is várom. Előre is köszi a válaszokat.

2016. szept. 4. 19:17
 1/7 A legböszmébb Feri ***** válasza:
33%
Angol nélkül egy senki vagy.
2016. szept. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom. Az angolomat is fogom fejleszteni majd magán tanárnál.
2016. szept. 4. 19:20
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Egy gyönyörű szép nyelv, amin keresztül egy nagyon érdekes kultúrát ismerhetsz meg. Én nagyon szeretem, annak ellenére, hogy a középiskolai spanyoltanáraim jelentős része sok mindent megtett annak érdekében, hogy ne így legyen. A nyelvtana viszont picit összetettebb, mint az angolé (nem sokkal, ráadásul nekem speciel logikusabb is, mint az angol, de ez én vagyok), úgyhogy erre készülj fel. Ja, meg a kivételekre. Abból van egy pár. De amúgy nincs vele gond. Azt viszont jó, ha előre tudod, hogy akármennyire is világnyelvként kezelik, itt, Magyarországon, és a környező országokban ez pont nem érdekel senkit, nem fogod tudni használni. Ahogy az első válaszoló is írta, az angol az kötelező. Utána viszont egy nagyon jó választás a spanyol- szerintem. Sok sikert!
2016. szept. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A legböszmébb Feri ***** válasza:
81%

Ha rajta vagy az angolon is, akkor tanuljspanyolt nyugodtan. De mindig az angolon legyen a fókusz!

Én olaszul vakernyálok, az mind szókincsben, mind nyelvtanban nagyon hasonlít a spanyolhoz, 80%-ban ugyanaz a nyelv...

Nagyon szeret ragozni, morfológiailag gazdag mindkét nyelv, sok rendhagyó igével. Sok múlt idő, de egyáltalán nem nehéz sem az olasz, sem a spanyol. Kiejtést gyakorolni kell, ceceo, b-v amik nehezek egy magyar anyanyelvűnek. Fontos a hangsúlyozás. Keress rá el mexicano blogjára.

2016. szept. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%
"Angol nélkül senki vagy..." És te, mi vagy ész nélkül, majom????
2016. szept. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A legböszmébb Feri ***** válasza:
31%
Pitbull vagyok. Te meg nigga'.
2016. szept. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vortrekker ***** válasza:

#6

😃😆😂

2016. szept. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!