Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt érem el a...

Mennyi idő alatt érem el a C1-es szintet angol nyelvből, ha már van B2-m?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy most a B2-es szintet letettem, 87 százalékos összeredménnyel (írásbeli és szóbeli átlaga). Ha most nekiállok, mennyi idő alatt juthatok el C1-es szintre? Azért fontos mert másfél éven belül szeretnék a némettel is középfokig eljutni, és ha 2-1 hónap alatt sikerülhet akkor megpróbálnám a felsőfokot is.

Nyelvtanulás egyébként viszonylag könnyedén megy, most gimis vagyok, 10 éve tanulok angolt (elsős korom óta), de kissé tanácstalan vagyok.



2016. szept. 9. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem, ha tudsz az angollal foglalkozni, mondjuk heti négyszer két órát, és átlagos nyelvelsajátító képességeid legalább vannak, akkor egy év elég.
2016. szept. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze vannak még buktatók, mert ha most ébredsz rá, hogy végtelenül tájékozatlan vagy a világ dolgaiban, akkor elég nehéz lesz a global warmingról angolul úgy beszélni, hogy annak füle is és farka is legyen. Szóval még hozzá kell tenni az újságolvasást, hírek hallgatását, hasonlókat.
2016. szept. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az ilyenek rendben vannak, angolul olvasok könyveket (eredeti, nem könnyített) mindenféle témában.
2016. szept. 9. 20:32
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

2015. június - TELC B2: átlag 88%

2016. február - ECL C1: átlag 75%


Szeptembertől angol fakultáció, télen pedig egyéni intenzív készülés otthon. Remélem segített. :)

2016. szept. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!