Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulással kapcsolatban...

Nyelvtanulással kapcsolatban adnátok tanácsot? (Angol)

Figyelt kérdés

Iskolában tanulunk angolt, (gimnázium) de igazából ezzel nem lehet sokra jutni. Szeretnék középfokú nyelvvizsgát a közeljövőben. Járok tanárhoz is, de kevésnek érzem. Iskola mellett hogyan tudnám feleszteni az angol tudásom? Sok mondattal nem vagyok tisztában, hogy hogyan kell mondani. Leírnék párat, amiket ma nem tudtam.


-még van két órám. (ez talán: I've even got 2 more lessons)

-nem biztos, hogy jól mondtam.

-egyszer mutatta és azóta így iszom.


Egyébként úgy gondolom, hogy jól tudok angolul, de ezek az alapvetőbb kifejezések, valahogy nem jutnak eszembe.


Ezenkívül hogyan tudnám még fejleszteni magam?


2016. szept. 14. 15:38
 1/3 anonim válasza:
Nézz sok angol filmet magyar felirattal! A szókincsed is javul, plussz még angol szövegkörnyezetben lennél, így az agyad rákényszerül arra, hogy rááljon az angolra, de ehhez a te akaratod is kell ;)
2016. szept. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Angol könyv olvasása, illetve készülsz az órákra. A magántanár önmagában semmire se elég ha te magad otthon nem tanulsz.


Amugy, i still have two lessons (more), im not sure i've said it well, s/he showed me once and since that im drinking like this way.

2016. szept. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
na az egyiket el is rontottam :D kimaradt a tárgy :)
2016. szept. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!