Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol tanár szeretnék lenni,...

Angol tanár szeretnék lenni, mi szükséges hozzá?

Figyelt kérdés

Jelenleg 10 osztályba járok, gimnáziumba. Angol tanár szeretnék lenni, de nem tudom, hogy működik. Miből kell érettség/ emelt érettségi... Gondolom a nyelvvizsga az alap, de azon kívül mi kell, hogy működik, mit kell tanulni?

Előre is köszönöm a normális válaszokat :)

16/L



2016. szept. 18. 15:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Nyelvtudás szükségeltetik.
2016. szept. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Egy szakos tanar mar nincsen, igy elsokent kell valasztanod egy masik szakot is.
2016. szept. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, ezekről olvastam, de miből kell pl. érettségizni hozzá?
2016. szept. 18. 17:29
 4/11 anonim ***** válasza:
38%

Nem árt az emelt szintű angol és + a nyelvvizsga és hát... én a magyart mondanám még vagy a törit mivel angoltanárnak nem igazán kell a matek.

Ami szükségeltetik egy tanári iskola:)

2016. szept. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Nyilvánvalóan angolból kell emelt érettségi, de nem árt a másik választott szakból sem. Az emelt már maga a nyelvvizsga, tehát azt nem kell külön.
2016. szept. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%
Nekem ismerősöm úgy mondta hogy csak akkor kap nyelvvizsgát ha angolból emeltezik + 1-2 tantárgyból angolul tesz érettségit:)
2016. szept. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

Angolnak kellett volna születned.

Angoltanár még lehetsz.

2016. szept. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

Így van, utolsónál a pont: angoltanár lehetsz, angol tanár biztosan nem. A nyelvtudás enyhén szólva fontos, elhivatottság.

De egyébként meg ki megy manapság iskolába a sok olyan gyerek közé aki azért él hogy ne kelljen tanulni, amikor a nyelviskolák meg dugig vannak és ezerszer jobban megfizetik szóval versenyképes tudással bocs de butuska az aki tanárnak megy. - mondom ezt tanárként :) Üdv. :)

2016. szept. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%

Nyelvvizsga nem szükséges, emelt érettségit kérnek angol tanárira - vagy ha másik szakod is nyelv, akkor választhatsz, melyikből teszel emeltet. A szak maga úgy működik, hogy jelenleg osztatlan tanári képzés van: ez azt jelenti, hogy nincs külön alapszak meg mesterszak, hanem egyben van a kettő. Általános iskolai tanár esetén ez 4 év + gyakorlat, középiskolai tanár esetén 5 év+ gyakorlat, de olyat is lehet csinálni, hogy egyik szakod általános, másik középiskolai. Először mindenki a sima osztatlan tanárképzésre jelentkezik, és 3. évben kell eldönteni, hogy általános suliban vagy középsuliban szeretnél tanítani. Addig mindenki ugyanazt tanulja.

Angol szakra annyi a lényeg, hogy minimum egy középszintű tudással rendelkezni kell, de ha megvan az emelt 60%, akkor elvileg ez már megvan. Mégis azt mondom, a legjobb, ha már felsőfokú tudással mész az egyetemre, mert sokkal, de sokkal könnyebb lesz. Első év végén egyetemen van egy ún. alapvizsga (legalábbis nálunk, az ELTE-n, de úgy hallottam, máshol is van ilyesmi), ami felsőfokú szintű - tehát addigra mindenkinek tudnia kell felsőfokon. Egyébként a tanagyag nagy része angol irodalom, töri, politikai kultúra, nyelvészet stb.

Ha bármi kérdésed van, írj rám nyugodtan (másodéves angol-magyar tanáris vagyok :P )

2016. szept. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%
Angol tanár sajnos nem lehetsz, magyarnak születtél, feltételezem. Angoltanár pedig úgy lehetsz, ha angol-X szakos osztatlan tanárképzésre jelentkezel (az egyetemek honlapján/felvin ott vannak, hogy mivel lehet párosítani, de az angolt jóformán bármivel). Emelt érettségi tanárin csak az egyik szakból kötelező, de nem árt mindkettőből a tudásszint végett. A nyelvi érettségik meg úgy működnek, hogy emelt szinten 60% felett megkapod a középfokú nyelvvizsgát is, szóval az külön nem szükséges.
2016. szept. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!