Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mért ejtenek sokszor ü betűt...

Trapyo kérdése:

Mért ejtenek sokszor ü betűt az angolok?

Figyelt kérdés
Angol tanárommal ma arról veszekedtünk, hogy megkérdeztem mért ejtenek az angolok sokszor ü betűt de ő azt állítja, hogy ilyen nincs. Én leginkább angol rapben hallottam de hallottam már azon kívül is többször.

2016. szept. 19. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Mondasz egy szót? Nem jut most eszembe kapásból egy se.
2016. szept. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
mjűzik, fak jű, nyű jork, dű det, ilyeneket szoktak hallani
2016. szept. 19. 21:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Az igazság félúton van. Az nem ü, hanem az az a hang, amit ők ezen esetben ejtenek. Másképpen szólva, elégég elvetemült módon nem magyar u-t használnak.
2016. szept. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Minden nyelvnek saját hangkészlete van, de vmilyen szinten még akcentusonként is. Persze nyilván a hangkészletek között van átfedés.


Mivel magyar az anyanyelved, a magyar hangkészlethez igazítja az agyad , más nyelvek hangzóit, tehát ösztönösen keresed a hasonlóságokat. De ez torzuláshoz vezethet.


A megoldás: tanuld meg az adott nyelv adott akcentusát.


Amiről írsz, abban annyi igazság van, hogy számos angol akcentusban ejtenek egy olyasféle hangzót, ami olyasmi, mintha ajakkerekítés nélkül ejtenél magyar "ű"-t. Ilyesmi az egyik japán magánhangzó is, az 5 közül. Számos angol akcentusban amit [u:]-ként jeleznek szótárban kiejtésre, azt általában így ejtik, tehát hosszú angol "u" esetén.

2016. szept. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
(Egyébként a New York szót pont a new york-iak NEM ejtik "ű"-sen, hanem kb úgy, hogy "nuják")
2016. szept. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!