Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németesek! Egy nehezebb...

Németesek! Egy nehezebb szöveget nem tudok lefordítani valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Kaptam egy nehéz házit nagyjából sikerült is megcsinálni de az egyik részét nem igazán tudom lefordítani és ehez szeretnék kérni egy kis segítséget.


Von einem, der rübermachte


Die staatliche Zentralverwaltung für Statistik in der Hans-Beimler-Straße zählt alles, weiß alles. Wie viele Schuhe ich pro Jahr kaufe: 2.3. Wie viele Bücher ich im Jahr lese: 3.2. Und wie viel Schüler jedes Jahr mit 1,0 ihr Abitur machen: 6347. Aber eine zählbare Sache wird dort nicht erfasst. Vielleicht weil solche Zahlen selbst Bürokraten weh tun… und das ist der Freitod. Sollten Sie in der Beimler-Straße anrufen und fragen wie viele Menschen die Verzweiflung zwischen Elbe und Oder, zwischen Ostsee und dem Erzgebirge in den Tod getrieben hat, dann schweigt unser Zahlenorakel. Und notiert sich vermutlich genau Ihren Namen…für die Staatssicherheit. Jene grauen Herren, die für Sicherheit sorgen in unserem Land…und für Glück. 1977 hörte unser Land auf Selbstmörder zu zählen. “Selbstmörder”, so nannten sie sie. Dabei hat diese Tat mit Mord doch gar nichts zu tun. Sie kennt keinen Blutrausch, sie kennt keine Leidenschaft, sie kennt nur das Sterben, das Sterben der Hoffnung. Als wir vor neun Jahren aufhörten zu zählen, gab es nur ein Land in Europa, dass mehr Menschen in den Freitod trieb: Ungarn. Danach kamen gleich wir. Das Land des real existierenden Sozialismus.



2016. szept. 20. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
És mit nem értesz benne? Ha a szavakat, miért nem használsz szótárat?
2016. szept. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen szavakat nem értek de nem tudok szótárt szerezni a google fordító pedig nem a legjobb
2016. szept. 20. 17:48
 3/6 anonim válasza:
[link] - Én ezt szoktam használni, szerintem jó.
2016. szept. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Melyik az a resz a szövegben, amelyiket nem erted? Melyik mondatok?
2016. szept. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Körülbelül egy férfi, aki több mint


Az Állami Központi Statisztikai Hans Beimler Street számít mindent, mindent tud. Hány cipőt veszek évente: 2.3. Hány könyvet olvastam egy évben: 3,2. És hogy a diákok mennyire évente csinálni vele Abitur 1,0: 6347. De megszámlálható dolog nem érzékel ott. Talán azért, mert az ilyen számokat csinálni még bürokraták fáj ... és az öngyilkosság. Ha hívja a Beimler utcán, és megkérdezni, hogy hány ember a kétségbeesés között az Elba és az Odera, vezette a balti és a Erzgebirge halálra, majd elhallgattatja a számok jós. És szerepel valószínűleg csak a nevét ... az állam biztonságát. Azok a férfiak, akik szürke biztonság érdekében hazánkban ... és a jó szerencsét. 1977 hallott hazánk számíthat öngyilkosság. "Öngyilkosság", így nevezte. Itt ezt a tényt, de semmi köze a gyilkossághoz. Nem ismer vérszomj, tudja, nincs szenvedély, mind számítanak, haldokló, haldokló remény. Amikor abbahagytam a számolást kilenc évvel ezelőtt, már csak egy olyan ország Európában, vezetett több embert öngyilkosság: Magyarország. Aztán jött az azonos vagyunk. Az ország a szocializmus.


megpróbáltam. remélem segítettem

2016. szept. 30. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ugy tünik, hogy valami internet-online forditoval, mint pl. google lett volna leforditva a szöveg magyarra. Ezektöl pedig "Finger weg!!", nagyon rosszak! Ha ilyen feladatot kaptatok, az azt jelenti, hogy nem vagy kezdö, ez mar egy jocskan halado szint, tudnod kellene - ha nem is tökeletesen, de ennel sokkal jobban leforditani. Vagy lehet, hogy az anyanyelved nem magyar? Akkor mas a helyzet. Ha magyar, akkor lathatod, hogy ez igy ertelmetlen forditas. Itt nem az a cel, hogy mas csinalja meg helyetted a munkat, ezert kerlek, probalkozz vele, a megoldashoz közelebb kerülni, mert igy komplett hasznalhatatlan az egesz. Ha lathatoan foglalkozol vele, akkor biztosan szivesen segitenek a többiek, meg en is. De igy egyertelmü, hogy te nem gondolkoztal a megoldason. Bocs, ha kemenyen tünik, de van egy jo mondas, hogy "nem az iskolanak, hanem magadnak tanulsz (illetve nem tanulsz)".
2016. szept. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!