Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgákon miért jelentékt...

Nyelvvizsgákon miért jelentéktelen dolgok miatt vonnak le pontokat, miért nem csak a nyelvtudást nézik?

Figyelt kérdés

Leírom gyorsan, hogy mi volt a feladat. Kaptál egy papírt, amin csak annyi állt, hogy a beszéd partnerednek és neked van egy közös barátnőtök, akinek közeledik a születésnapja és szeretnétek egy közös ajándékot venni neki. Alatta meg az állt, hogy érdeklődési körök: sport, utazás, mozi, zene.

Osztálytársnőmnek azért vontak le pontokat, mert ő rákérdezett az érdeklődési körökre. Nekem azért mert 20 perc szerintem miért rossz a te ajándékötleted és miért jobb az enyém után elértünk arra a pontra, amikor ki kellett választani az ajándékot, a partnerem felhozta, hogy hát akkor vegyünk neki egy csokor virágot én meg rábólintottam, hogy igen akkor legyen ez. De ugyebár a csokor virág nem a barátnő érdeklődési köre, ezért ez nem egy elfogadható válasz. Mindkettőnken azt mondta a tanár, hogy tökéletes volt a párbeszéd, egyetlen egy hibánk sem volt, de a végén a csokor virág ötletért levonta a pontokat.

Most komolyan, valaki ezt megcsinálja velem magyarul és akkor is előjönnek ilyen dolgok, ennek semmi köze ahhoz, hogy most te érted-e az egészet vagy sem. Mi értelme van ilyenekért pontokat lehúzni?



2016. szept. 21. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Mert pénzbe kerül és nekik nem érdeke, hogy neked ez sikerüljön.
2016. szept. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Márpedig úgy tűnik, hogy egyikőtök sem értette meg pontosan a feladatot. Oké, mindenki tudja, hogy tudsz/tudtok beszélni, de nem épp a feladatnak megfelelően.
2016. szept. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Részleteznéd pontosan, hogy miért is? 20 perc után már azt is elfelejtettem, hogy egyáltalán voltak érdeklődési körök a papírra felírva.
2016. szept. 21. 17:40
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez egy vizsga.

Matek vizsgán/érettségin/stb ha végig levezeted a feladatot, de valahol véletlenül elnézel valamit, attól még érted az anyagot, csak figyelmetlen voltál, ezért nem tökéletes a megoldás, vonnak le pontot.

Magyarból szintén ha műelemzés a feladat, amiben a költői képekre kell kitérned, de te mindenhogy tökéletesen elemzed, de nem arra hegyezed ki, szintén pontot vonnak le érte, pedig attól még tudsz verset elemezni.


Ez a nyelvvizsga szintén ilyen. A valós életben tényleg csak az fog számítani, hogy tudj beszélni, ami a leírtak alapján nyilván jól megy neked. De ez egy vizsga, amit valahogy értékelni kell, egy adott szabályrendszerben. Hiába beszéltél tökéletesen végig, de ha nem tértél ki pont arra, amit a feladat kért, akkor mégsem tökéletes a "feladat".


Így értettem.

2016. szept. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha zárt dobozban kavarog valami, de nem jön ki, akkor honnan tudod, hogy zsenialitás vagy őrültség?


Jelen esetben az is lehetett volna a megnyilvánulás oka, hogy nem érted a feladatot.

2016. szept. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Matekban megértem, de a nyelvismeretnek éppen az a célja, hogy tudd az adott nyelvet használni. A feladat meg egy szóban sem említette, hogy csak az érdeklődési körökből választhatsz ajándékot. Inkább csak egy támaszpontnak mondanám, hogy azért tényleg ha a barátod, akkor legyen már egy kis fogalmad, hogy milyen téren kell mozognod. A feladat annyit kért, hogy beszéljünk lehetőségekről, mondjuk azt miért tartom az ötletet jónak, partner meg miért tartja azt rossznak. Ha odaírja, hogy válasszunk egy ajándékot az érdeklődési köreiből, akkor megértem, de a feladat ezt nem kérte.


Legutóbbi vizsgán meg éppen az volt a gond, hogy támpontok voltak leírva a feladat alá és a tanár meg azt mondta, hogy ezekre kellene rákérdezni, mert én még mindhogy nem tudok róluk.


Miért nem lehetne egy kicsit érthetőbben leírni a feladatot. Én nem látok a fejébe az írónak, hogy most arra gondolt, hogy ezekkel a pontokkal kell elindulni, vagy már én tudok róluk és ezekre kell építeni.


Egyébként nem vészes amit én veszítettem ezen, egyszerűen csak bosszantó. És minden egyes nyelvvizsgámban voltak ilyenek.


Olvasásban szintén, röviden Kínából költözött Magyarországra egy pár. Most akkor ők külföldön élnek? Hát ha azt vesszük, hogy elhagyták az országukat és ide jöttek, akkor igen külföldön élnek. Ha azt nézzük, hogy látom, hogy ők is itt vannak akkor nem élnek külföldön mert látom, hogy itt vannak. Most akkor honnan tudjam kinek a szemszögéből van nézve a kérdés.

2016. szept. 21. 18:00
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Melyik vizsga volt ez?


Gyakorló nyelvvizsgáztató tanárként úgy látom, hogy ennyi szabadság igenis adható a vizsgázóknak, hogy ők a virágot hozzák ki eredményként. Ez nem egy matek vizsga, ahol szinte mindig egzakt az eredmény. A nyelvvizsgán azt kell nézni, hogy mennyire releváns a kommunikáció és azt mennyire pontosan (elvárt nyelvi szint) képesek megvalósítani. Egyébként meg nem szoktunk a vizsga után ilyeneket mondani, hogy ezért vagy azért vontunk le pontot. Főleg azért nem, mert a vizsgán mindkét vizsgáztató pontoz ( ha nem is azonos súllyal), így a vizsga után, amíg nem egyeztetnek, nem is tudható az eredmény.

Ezért kérdezem, hogy melyik nyelvvizsga volt ez?

2016. szept. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Német nyelvű A2, kiküldtek, majd 5 perc múlva elmondták az értékelést. Azt mondta a tanár, hogy max pontot kaptam volna, ha nem egyezek bele a virágba és mondjuk egy sportüveget ajánlok helyette.
2016. szept. 22. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!