Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanulhatnék meg felsőfo...

Hogyan tanulhatnék meg felsőfokon angolul?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Olyan problémám lenne, hogy én most érettségiztem, és az az egyetemi képzés amire járok megköveteli hogy 2 év múlvára felmutathassak egy felsőfokú nyelv érettségit, és hát eddig is több éven keresztül angolt tanultam, és középfokú nyelvvizsgám van is. Fogalmam sincs, hogy álljak neki a felsőfoknak, a levegőbe kapaszkodom, úgy érzem. Ha le is akarnám tenni jövőre próbálnám meg. A nyelvtant már megtanultam, szókincsbővítés kéne, + az a baj hogy az élő beszédet nincs lehetőségem beszélni, így a szóbelire kéne rágyúrni. Az a baj hogy aki iskolai angoltanár, heti 1 óránk van, és nem valami hatékony tanár, monoton módon csak a könyvet vesszük és érzem, hogy nem fogok így fejlődni semmit..

Hetente 1-2 filmet vagy sorozatot nézek angolul+ angol felirattal, de abból is csak azt érzem hogy nem tanulok, csak egyszerűen értem az egészet. Szóval én tökre értem az angol nyelvet, meg társalgási szinten tudok beszélni, de olyan spéci módon mint amit elvárnak felsőn nem. És fogalmam sincs, hogyan készülhetnék fel rá? Én mindig is úgy gondoltam hogy előtte kikéne menni Angliába és ott gyakorolni, de a 2 év alatt anyagi szempontjaim miatt nem hinném hogy ilyesmire lesz lehetőségem, + sokan megtanultak úgy angolul hogy nem is éltek kint x ideig, szóval gondolom nem lehetetlen.

Milyen nyelvvizsga típusra érdemes jelentkezni ami a legkönnyebb lehet? (Telc, Euro, Ecl, stb?)

+ Magántanárhoz lenne jobb járnom v. vmilyen tanfolyam? Csak tavaly jártam emelt angol tanfolyamra és a tanár nem volt jó, kb semmi újat nem tanított senkivel se foglalkozott kicsit se külön és azt elég pénzkidobásnak éreztem.. Valaki tudna ajánlani valami jót?

köszi:)

19L


2016. szept. 24. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:

"Hetente 1-2 filmet vagy sorozatot nézek angolul+ angol felirattal, de abból is csak azt érzem hogy nem tanulok, csak egyszerűen értem az egészet."


Miért nem felirat nélkül nézed?

2016. szept. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, hogy mindenki a kérdésemre válaszolt.. valaki?
2016. szept. 24. 23:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Beszélgetés anyanyelvűekkel ingyen:

italki.com

Speaky.com


Könyv:

1000 kérdés 1000 válasz (van felsőfokú)


Szókincsbővítés:

Anki vagy Memrise (appok)


Egyéb jó kis tippeket olvastam még az 5 év 5 nyelv blogon.


Jah, és ne hidd, hogy annyira nagyon nehéz a felsőfokú angol! Nagyon felmagasztalod. Nem kéne.

2016. szept. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy normális újságot olvassál, de azt elejétől végéig. Világpolitikától az erdei csigákat 12 m-es akadálypályán versenyeztető, tölgyfakéreg pörköltet készítő skót buddhista remetéről szóló riportig mindent.


"elég pénzkidobásnak éreztem..." Miért nem léptél át magasabb szintű tanfolyamra? Minden nyelviskola azt nyilatkozza, hogy pénzt vissza nem ad, de bármi problémád van, megoldja.

2016. szept. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Erasmus?
2016. szept. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!