Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolban az ask es a...

Az angolban az ask es a question kozott mi a kulombseg?

Figyelt kérdés
ha jol tudom kerdezest jelent.de milyen helyzetekben melyiket hasznaljuk?

2016. okt. 1. 17:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
Amennyire tudom,az ask ige jelentése "kérdezni",a question szó pedig főnév,és "kérdést" jelent...
2016. okt. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 chtt ***** válasza:
69%

érdemes egynyelvűben nézni ilyenkor

az "ask" sokkal szélesebb jelentéssel bír (question, request, permission, invite, expect/demand - mindre van példamondat is az okos Oxford szótárban:), a question igei jelentésben sokkal korlátozottabb, leginkább hivatalos: kikérdez (She was arrested and questioned about the fire. The students were questioned on the book they had been studying.), ill. megkérdőjelez (I just accepted what he told me. I never thought to question it.)

2016. okt. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

#1


A question is lehet ige csaxólok...

2016. okt. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 chtt ***** válasza:
68%

"A question is lehet ige csaxólok..."


Hm, valahol titokban bíztam benne, hogy ez kiderül a hozzászólásomból :), de ezek szerint félreérthetően fogalmaztam, ezért csatlakozom az előttem szólóhoz és megerősítem: igen, a quiestion is lehet ige. Uff! :D

2016. okt. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

#4


1esnek mondtam nem neked...

2016. okt. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 chtt ***** válasza:
:)
2016. okt. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ezért kár volt.
2016. okt. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az ask az én olvasatomban inkább arra utal,hogy megkér valakit valamire, ami lehet az is ,hogy választ adjon.


A question az inkább a kérdés oldalát vizslatja,hogy fel van téve egy vagy több kérdés..stb..


Nem tudom mennyire jó ez így..

2016. okt. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nagyon nem jó.
2016. okt. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 chtt ***** válasza:
79%

Csak a hitelesség kedvéért, mert a lepontozás ténye különösebben nem izgat (bár a mai napig gyermekként tudok rácsodálkozni a rosszindulatra), aki a kettest választ lepontozta, az nem engem pontozott le, ugyanis nem akartam saját kútfő-laikusságommal előállni, hanem az Oxford Advanced Learner's Dictionary 2015-ös kiadása "ask" és "question" szócikkének a kivonatát, még a példamondatokat is onnajt másoltam. A. S. Hornby (és munkatársai) köszönik az bizodalmat. :)

Merő kíváncsiságból kikerestem onlány:

[link]

[link]

2016. okt. 2. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!