Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelven tanuljak?

Milyen nyelven tanuljak?

Figyelt kérdés

Eddig tudok németül és angolul.

Milyen nyelvet tanuljak?

Egyszerűbbet szeretnék.

Köszi

17/l


2016. okt. 4. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Én a spanyolt ajánlanám. Sokan beszélik a világon, és nem árt kipróbálni egy nyelvet valamilyen más nyelvcsaládból is, valamint tudomásom szerint a spanyol az egyszerűbb nyelvek közé tartozik.
2016. okt. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. okt. 4. 18:51
 3/10 anonim ***** válasza:
Én az olaszt választottam. Mert csodaszép a hangzása és érdekelt a kultúra, irodalom és filmek is. A spanyolt nem szeretem, és hiába tűnik hasznosabban, mert sokan beszélik a világon, ha külföldre mennék dolgozni, úgy is angol területre mennék, akkor meg minek szenvedjek vele?
2016. okt. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az olasz is jó!!!☺

Várom a többi választ!

2016. okt. 4. 19:03
 5/10 anonim ***** válasza:
En törököt tanulok. Szeretem, mert kulonleges nyelv, de megis vannak hozza anyagok minden temabol, es pontosan olyan aprolekos akarcsak a magyar, igy minden arnyalatot ki tudsz fejezni vele a beszededben, de magyarkent nem nehez felfogni a mukodeset:).
2016. okt. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én spanyolt tanultam, nagyon szeretem a mai napig, csak ajánlani tudom. A második válaszolónak igaza van, azt mérlegeld, hogy melyik kultúra áll hozzád közel, melyik nyelv az, aminek a hangzásvilága tetszik, esetleg melyik nyelv lenne a legpraktikusabb, ha mondjuk oda költöznél X év múlva... ezek alapján dönts.
2016. okt. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Várom a többit!

A finn nyelvről tudtok valamit?

Érdemes tanulni?

Könnyű?

2016. okt. 4. 19:52
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia. :) Én franciát és spanyolt kezdtem el tanulni német és angol után, mindkettő nagyon tetszik. :D A spanyol könnyebb, de a francia szebb (az ÉN megítélésem szerint, de ezt mindenki maga dönti el). :) Az olasz sem lehet rossz választás, mint azt már előttem írták. Nem nehéz angollal meg némettel a holland, a dán meg a svéd sem. Persze mérlegelni kell, mennyi hasznát veszed majd a nyelvnek, viszont ha csak hobbiból akarsz egy könnyű nyelvet, a legkézenfekvőbb a holland.

Tanultam finnt egy évig suliban (heti 2 órában), de szerintem nagyon nehéz mondjuk egy némethez képest. Lehet, hogy rokonnyelv, de ettől még rettentően távol áll a magyartól. Teljesen új nyelvtani gondolkodásmód, szabályok, nem az "egyszerűbb" kategóriába tartozik (sajnos). :D Egyébként nagyon szép nyelv, viszont abba sok energiát kell belefektetni. Nyilvánvalóan nem vesztesz vele, ha megtanulsz finnül, de nem a legkifizetődőbb választás, annyi biztos.

Válassz olyan nyelvet, ami érdekel és van is hozzá motivációd. :) Nem árt belekóstolgatni többe is, aztán akkor el tudod majd dönteni, melyiket tanuld.

2016. okt. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A spanyol tényleg elég könnyű, és számomra nagyon szórakoztató volt spanyolul tanulni. Nem tudom miért, állandóan vigyorogtam közben, nagyon kellemes a hangzása, és klassz a spanyol kultúra. Ráadásul az általam ismert spanyolok nagyon jófejek, a magyarok borúlátása után rendkívül üdítő a társaságuk. Viszont abból a szempontból nem túl hasznos, hogy a munkaerőpiacon sok hasznát nem veszed, hiába beszél a "fél világ" spanyolul. Ráadásul a spanyol gazdaság most különösen vacak helyzetben van.


Az olaszt én egy fokkal nehezebbnek gondolom, persze az angol és német még mindig nehezebb, de azért itt már elég sok a nyelvtani furcsaság, illetőleg abszolúte nem tudod sok mindenre használni. Akkor érdemes, ha gyümölcskereskedéssel, művészetekkel (opera, művészettörténet, ilyesmi) foglalkozol.


Az oroszra érdemes még gondolnod, bár talán ez nem a legegyszerűbb nyelv. Pár éve mondogatják, hogy milyen hű de hasznos lesz a jövőben, bár én ilyesmit nem tapasztalok. Persze ha a politika, kereskedelem, turizmus ilyen irányban tolódik, hasznát veheted, és az orosz irodalom is megéri a fáradságot. Igazából én oroszul is szerettem tanulni, csodaszép hangzása van, és a nyelvtana sem sokkal nehezebb az angolnál (bár elég sokat kell magolni, de ha lelkes vagy, könnyen belerázódik az ember).


A finntől óva intenélek, ha csak nem hobbiból tanulsz. Biztosan érdekes meg szép, de haszna egyáltalán nincs.

2016. okt. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Csak hobbiból tanulnék mert nagyon szeretek nyelveket tanulni:)

Az angolt és a németet szeretném majd később hasznosítani (főként az angolt)

2016. okt. 5. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!