Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg egyedül...

Hogyan tanuljak meg egyedül FRANCIA nyelven?

Figyelt kérdés

Angolból van felsőfokú nyelvvizsgám.

Abból jártam nyelvvizsgára felkészítő tanfolyamra.


Franciából nem indítanak ilyet a környéken.

Egyszerűen nem jön össze a minimális létszám.


Egyedül, vagy párban járva pedig nekem nagyon drága, ahol utánanéztem.


Mit tanácsoltok?

Miből tanuljam, felnőttként és hogyan?


2016. aug. 31. 17:29
 1/6 anonim válasza:
26%

Egyedul tokeletesen nem fogsz megtanulni francialul, legalabbis nagyon teperned kene hozza. Kezdetnek nezz filmeket/videokat franciaul, nem baj, hogy nem erted, de megszokod magat a kiejtest. Aztan a neten vannak hasznos oldalak, videok es appok is, ilyen a Duinglo. *tuti, hogy rosszul irom, egy zold bagoly a logoja, nezz utana* Keress francia levelezotarsat, akivel eloszor angolul beszelsz, o talan meg tanitani is tudna teged. Hirdess, hogy magantanart keresel, jol ki lehet fogni, de vigyazz, hogy tenyleg olyat fizess, aki tud is franciaul, nem csak makog valamit, ezzel teged is megtevesztve.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, sok sikert hozza!:)

2016. aug. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
26%
Jaj, elfelejtettem, hogy vehetsz nyelvtanulasra szakosodott konyveket es munkafuzeteket is, azok is segithetnek:)
2016. aug. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Duolingónak hívják azt az alkalmazást, amire az első gondolt, és én is csak ajánlani tudom, bár tény, hogy csak egy bizonyos szintig lehet vele eljutni, nem helyettesíti a tanárt/tankönyvet.
2016. aug. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha "játékos", interaktív módon is szeretnél fejlődni, gyakorolni, memrise.com-on is tudsz franciául tanulni (francia-angol kurzusok vannak, de szerintem neked teljesen mindegy, hogy magyarról vagy angolról fordítasz. Ugyanez igaz a duolingora is).
2016. aug. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A Duolingót én is csak ajánlani tudom, de azt inkább gyakorlásra, szókincsfejlesztésre, a nyelvtant érdemesebb mondjuk könyvből tanulni. :D Én közép angollal és felsőfokú némettel tanultam franciát egyedül. A nyelvtana a németnél könnyebb, az angolnál azért kicsit összetettebb, de teljesíthető szerintem. :) Javaslom még én is a videókat, mert nagyon fontos a kiejtés, valamint ki lehet fogni több jó nyelvkönyvet is. Én Vida Enikőtől az Allons-y-t használtam/használom, nekem nagyon bejött. Nem árt persze legalább egy ember, aki viszonylag jól tud franciául, tőle meg tudsz kérdezni dolgokat, ha valami nem tiszta.
2016. aug. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hol laksz?
2016. szept. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!