Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Azoktól kérdezném akik jártak...

Azoktól kérdezném akik jártak a Best Anglia nyelvsuliba (Blahánál) hogy nulla angol tudásszintről indulva 100 óra után tudtatok e angol alap vagy középfokú vizsgát tenni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 25. 09:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Vagy bármilyen vélemény érdekelne erről suliról.

Nekem mostanába telik le a 100 órám, de sajnos a beszédkézségem még nem az igazi...

2010. ápr. 25. 13:36
 2/13 anonim ***** válasza:
Szó nem lehet arról, hogy 100 órával középfokú nyelvvizsgát lehet tenni, még alapot se. Ki mondta neked ezt a marhaságot? Egy középfokú nyelvvizsga kb 500 óra.
2010. ápr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A Best ANglia nyelviskolában ígérték hogy 100 óra után középfokú vizsgát lehet tenni,akkor jól átvertek.:(
2010. ápr. 25. 15:04
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát, ez megdöbbentő és felháborító. 100 óra alatt nilvánvalóan nem lehet egy nyelvet megtanulni, nincsenek csodamódszerek. Ha ez így lenne, nem itt tartana hazánk nyelvtudás tekintetében.Megnéztem a honlapjukat, írnak valami garanciáról is. Robbanj be a vezetőhöz ordítva jó nagy feltűnéssel, és követeld vissza a tandíjat. Egyébként lehet, hogy a Trinity vizsgára gondolnak, ami itthon nem akkreditált, mert nem felel meg a kívánalmaknak. Miből állt a csodamódszerük? 100 óra alatt megtanultátok a teljes nyelvtant és többezer szót, a sok olvasott és hallgatott szövegről, levélírásról nem beszélve? Nonszensz! Légy szíves válaszolj!
2010. ápr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én nem kötöttem garanciát mert az plusz 40 ezer lett volna(így is 120 ezer volt) és csak annyiból állt volna hogyha megbukok a vizsgán akkor kapok még plusz 50 órát,már itt gyanús volt.

Főleg csak a nyelvtant vettük,szavakból csak annyi ragadt rám ami a nyelvtani részt gyakoroltató mondatokban szerepeltek,meg 1-2 fordítás,ill. 1-2 videó,főbb rendhagyó igék,a levélírást nem gyakoroltuk csak 1-szer átvettük a "felépítését".Ennyi.

2010. ápr. 25. 15:41
 6/13 anonim ***** válasza:

Anno 0-ról kezdtem el tanulni angolul, de nem csoportban, hanem magántanárnál. Kb 130 óra után mentem középfokúra és simán meglett.

De nem hiszem, hogy csoportban ennyi idő alatt meglett volna,az mindig lassabb.

2010. máj. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

a maszek véleményem az, hogy pár száz óra alatt LEHETETLEN megtanulni egy nyelvet (még alapfokú szinten sem)! gondoljatok már egy kicsit józanul bele! egy gyerek éveken át "főállásban" nyelvet tanul, és így is kell neki 6-7 év, mire úgy ahogy megy neki. ha komolyan tolod heti 3-4 alkalommal, akkor kb félév - egyév egy középfokú szint. reálisan nézve a dolgokat. nyílván el lehet menni csak úgy próbálkozni is egy vizsgára, de ennek sztem túl sok értelme nincsen. eleve, csak a vizsgára készülés is igényel legalább 2-3 hónapot, hogy úgy menj oda, mint aki valóban meg is akarja csinálni.

biztos vannak őstehetségek akiknek akár már 100 óra alatt is meglehet, de ezeknak az aránya sztem 1000000ből 1.

2010. máj. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
49%
Nem tudom, hogy adhatsz 88% ban helyes válaszokat, amikor láthatóan fogalmad sincs dolgokról. A Trinity akkreditációja nem azért szűnt meg, mert nem felelt meg a magyar színvonalnak, hanem, mert a Trinity College London nem volt hajlandó a 132 éve meglévő vizsgarendszerén ismét változtatni egy magyar jogszabályváltoztatás miatt, nevezetesen, hogy gépi hallás utáni gyakorlatot is bevezessen.(Aminek semmi értelme, hiszen a vizsgáztatók angolok voltak.) A Trinity nyelvvizsga 62 országban elfogadott és megfelel az akkreditációs követelményeknek. Mellesleg én is tanultam a Best Angliánál és csodamódszerük valóban nincsen, de a garanciális diákok (így én is) hatalmas terhelést kaptunk. Öt nagy spirál füzetet írtam tele házival, volt olyan, hogy már kívülről tudtam egy-egy írásbeli feladatot is. Utólag belátom, hogy megérte bár menetközben még én is kevésnek gondoltam az óraszámot. Szóval az biztos, hogy a garanciálisokat kegyetlenül feltuningolják. Ha én nem tudtam vmit, biztos hogy 3x annyi leckét kaptam, mint akinek nem volt garanciája....
2010. máj. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Az utolsó hozzászolónak írnám hogy ez igaz ugyan amit írtál,de itt a kérdés az volt hogy ki tudott a best angliában 100 óra után vizsgát tenni?(nem a basztatás foka volt a kérdés)

Te levizsgáztál?És hány óra kellett hozzá?-(hozzávéve ha esetleg máshol is tanultál angolt)

Legközelebb olvasd el figyelmesebben a kiírt kérdést!

köszi

2010. máj. 28. 21:17
 10/13 anonim válasza:
49%
Elolvastam a kérdést, meg az idióta hozzászólást is. Ezért válaszoltam. Képzeld, levizsgáztam. Gondolod befizettem volna ennyi pénzt, ha előtte tudtam volna angolul? Sztem te nem vagy igazán képben a kérdéssel kapcsolatban...
2010. máj. 29. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!