Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet ilyen jól megtanuln...

Hogy lehet ilyen jól megtanulni németül?

Figyelt kérdés

Mennyi idő kb?

https://www.youtube.com/watch?v=3Et9dF1qQ_k


2016. okt. 8. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Anyanyelven? Hát a kicsik kb. 6 éves korukra tanulják meg normálisan, bár akkor még csekély a szókincsük. A nem németek meg sok esetben soha.
2016. okt. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez a csávó magyar követ..
2016. okt. 8. 15:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy csomó ember van a linken szereplő egy órás videóban. És németek. Lehet, hogy van egy magyar is köztük, de nem fogom a kedvedért keresgélni, okoska.
2016. okt. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Onnan indul a videó, leülhetsz 1-es.
2016. okt. 8. 16:24
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az illetőt, akiről szó van, Györkös Péternek hívják és ő Magyarország nagykövete Németországban.


Rendkívül választékosan, gazdag szókinccsel, gördülékenyen és nyelvtanilag szinte hibátlanul beszél németül, de erős magyar akcentussal. Az utóbbi miatt semmiképpen nem lehet anyanyelvi szintről beszélni, de ez leszámítva Chapeau! ... Le a kalappal!


Mennyi idő alatt lehet így megtanulni németül? Egyénre válogatja, de minimum jónéhány év, és nem egyszerűen csak tanulással, hanem az adott nyelv intenzív, mindennapos aktív használatát is beleértve. Megjegyzem, nem mindenki képes ennyire jól megtanulni egy nyelvet, még rengeteg munkával sem. Ennek számtalan oka lehet, de ez egy nagyon összetett téma (akárcsak az akcentus kérdése), amiről hosszasan lehetne értekezni.

2016. okt. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A legböszmébb Feri ***** válasza:

Jól??!

Györkösnek valami rettenet magyar akcentusa van. A Hochdeutschtól ez nagyon messze áll. Nekem kimondottan zavaró a rossz kiejtése.

2016. okt. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Talán elkerülte a figyelmedet, de én is ezt irtam "...de erős magyar akcentussal" (lásd fentebb).


Annak megítélése, hogy egy adott akcentus mennyire tetszik/nem tetszik, vagy egyenesen borzasztó, az nagyon egyéni. Engem is zavar az ennyire erős magyar akcentus, de számtalan némettől hallottam, hogy de miért? Ez olyan "aranyos", aféle "kálmánimrés" operettes.


Egyébként annak az igen szűk magyar politikai elitnek, akik egyáltalán (jól) beszélnek egy, vagy urambocsá több idegen nyelvet, 95%-ban ilyen a kiejtése. De ők - mint a Györkös is - legalább folyékonyan és választékosan beszélnek. Az sokkal nagyobb gáz, amikor egyesek (itt egy igen hosszú névsor kéne következzen a legfelsőbb tisztségekig bezárólag) mekegve-makogva, a lagalapvetőbb szófordulatokat nem találva megszólalnak angolul, németül, stb. a nagy nyilvánosság előtt.

2016. okt. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!