Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi időbe telik kb. B1-es...

Mennyi időbe telik kb. B1-es szinten megtanulni németül?

Figyelt kérdés

És melyik nyelvtanfolyamot ajánljátok? Goethe Intézetről hallottam már, hogy jó. De ott sem mindig indul intenzív képzés, gondolom.


A Studio D nyelvkönyvet ajánlották eddig nekem.


Havonta egy szintet lehet ugrani intenzív tanulással? (A1, A2, B1)


Beszélek más nyelveken, szóval van tapasztalatom, hogyan kell nyelvet tanulni. :)



2016. jún. 26. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Sok dologtól függ, vannak e alapjaid, mennyi órád van naponta, mennyit tanulsz otthon, mennyire vagy jó a nyelvekkel... Nálunk 2 hónap alatt csinálsz meg egy szintet. De ott is vannak akiknek egyáltalán nem megy és csak úgy vonszolják magukat és vannak, akiknem meg már túl lassú és mennének tovább az anyaggal. Havonta egy szint szerintem nem lehetetlen.
2016. jún. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jó vagyok nyelvekből. Heti 3*1,5 órában járnék tanárhoz és otthon is legalább ennyit ráfordítanék a tanulásra.
2016. jún. 27. 09:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha tényleg jó vagy nyelvekből, akkor gyorsan. Szerintem fél év alatt simán. Talán hamarabb is attól függően, hogy hány nyelvet beszélsz mostanra.

Igazából a német nyelvtan elég húzós, szóval passzívan biztos el fogod érni a B1-es szintet, viszont az egy hosszabb idő, míg hibátlanul fogsz tudni beszélni. Legalábbis nekem még C1 után is egy jó idő volt, míg megszüntek a nyelvtani hibáim.

Szóval a saját tapasztalatom az, hogy míg az angolt könnyű a kezdetektől jól beszélni, a németben nehéz egyszerre ezer nyelvtani szabályt betartani. De B1-es szinten még nem kell tökéletesen, az menni fog. :)

Miért pont B1 a célod? Mire jó az? Csodálkozom, hogy nem minimum B2-re vonatkozik a kérdés.

2016. jún. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!