Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Külföldön nyelvtudás nélkül?...

Külföldön nyelvtudás nélkül? Mennyi annak az esélye hogy?

Figyelt kérdés

Mennyi annak az esélye hogy külföldön kevés nyelvtudással megtudja értetni magát és mindennel elboldogul könnyen eltud intézni dolgokat? Mindegy hogy milyen országról beszélünk. Illetve mi motíválja az ilyen embereket hogy kimenjenek 0 nyelvtudással az ismeretlenbe? Ahol senkit nem ismer? Én B2 szenten beszélek angolul.Nem rég vizsgáztam ebből a szintből. Szerintetek B2 szintel megtudom magamat értetni? 2-3 évmúlva szeretnék kimenni majd.


A válaszokat előre is köszönöm! Szép napot:)


2016. okt. 22. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Gondolom 2-3 év alatt megtanulod az ország nyelvet, fejleszted az angolodat.

Ezek után meg értelmetlen a kérdésed.

Ha most van B2 2-3 év múlva meg annyi se lesz ha nem foglalkozol vele és valószínűleg semmit nem tudsz elintézni.

De ha kimennél pár napra akkor meglátnád milyen, elég egyszerű...

2016. okt. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehet hogy rosszul írtam ki a kérdést vagy nem jól értelmezted.. Úgy értem hogy mások kimennek úgy külföldre hogy nagyon keveset tudnak beszélni az idegen nyelven. És így hogyan tudja magát megértetni ? Hivatalos ügyeket elintézni? Nem magamra értettem a dolgot:)Hanem másra aki keveset tud beszélni egy idegen nyelven.
2016. okt. 22. 12:58
 3/8 A kérdező kommentje:
Az le maradt hogy az ismeretlenbe mennek kevés nyelvtudással úgy hogy nincsen kint ismerösük senkijük..stb
2016. okt. 22. 12:59
 4/8 A kérdező kommentje:
Mennyi így az esélye hogy öt fogják alkalmazni a munka helyen külföldön?
2016. okt. 22. 13:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Mosogatáshoz nem sok nyelvtudás kell

De ha nem magadra írtad akkor kit erdekel milyen szinten vagy?

2016. okt. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Hivatalos ugyekre van tolmacs, sot egeszsegi ugyekre is. Nalunk ingyenes.

En is nyelvtudss nelkul jottem ki es meg sok masok. Dolgozol, iskolaba jarsz, eled az eleted. Hihetetlenul sok segitokesz embrr van. Erdekes modon megertik egymast, mar aki akarja.

2016. okt. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi voltam a dologra::) Mennyi esélye van annak aki kimegy szinte 0 nyelvtudással külföldre. De akkor is kell minimum egy B1 szint...Szerintem,
2016. okt. 22. 15:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Elég sok ismerősöm van, vagy volt kint Angliában, közöttük olyanok is, akik nem beszéltek angolul.

Nyelvtudással sokkal könnyebb minden, nyelvtudás nélkül csak az "alantasabb" munkát bízzák rájuk, ahol nincs szükség sok kommunikációra (mosogatás, takarítás, stb)

Itthonról nézve ők is több pénzért dolgoznak, de onnan nézve már sokkal árnyaltabb a helyzet, kevesebb a pénz, mint egy jobb munkakörben és az előre lépés is nagyon nehéz.

Akinek nincs rendkívüli érzéke a nyelvtanuláshoz, nem tudja normálisan tanulni a nyelvet azon egyszerű oknál fogva, hogy nincsenek angolok körülötte.

Az egyik haverom pl. pizzériában dolgozott, ahol a tulaj pakisztáni volt, az alkalmazottak magyarok, lengyelek, szlovákok, albánok, szerbek, távol-keletiek (elég nagy volt a jövés-menés).

Minden náció az anyanyelvének szavait keverte az angolba, az általuk használt kommunikáció a pizzérián kívül már nem sokat ért.

Hasonló volt a helyzet az autómosóban dolgozóknál, ami szintén rossz, kuli munka, nem kell hozzá komoly nyelvtudás, de ott se volt esély angolokkal társalogni, ráadásul esős időben rendre munka nélkül maradtak (ki mosat esőben autót?)

London tele van vendégmunkásokkal, a kint lévők megpróbálnak kolóniákba tömörülni, a hivatali ügyek intézését vagy tolmács segíti, vagy ismerős, aki beszél angolul.

Aki viszont nem tudja a nyelvet kint megtanulni, általában haza is jön, ha nem tud jobb munkát találni, és főleg, ha nincs folyamatos munkája (Londonban gyorsan fogy a megtakarított pénz, ha nincs munka)

2016. okt. 24. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!