Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A francia nyelv mennyire...

A francia nyelv mennyire lenne nehéz/más német és angol után?

Figyelt kérdés
Németet tanultam pár évig a gimiben, majd elkezdtem angolul is. Aztán már nem volt több németórám és szép lassan el is felejtettem a nyelvet. Viszont az angolt folyékonyan beszélem már. Most azon vacilálok, hogy elkezdjem újra tanulni a németet vagy teljesen kezdõként a franciát. A franciával nincssemmi tapasztalatom, hogy mennyiben lenne más, könnyebb/nehezebb, stb.

2016. okt. 30. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:
15%

Német helyett valamelyik skandinávot javasolnám inkább (norvég, svéd, dán). Többet lehet velük keresni, mert kevesen beszélik nálunk, pedig több fontos cégüket is használjuk pl.: H&M.


A franciát egyre többen beszélik így arra csökken a kereslet, de ha csak hobbiból tanulnád akkor oké.


Illetve még az oroszt érdemes megemlíteni a gazdasági kapcsolatok miatt.

2016. okt. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A francia nyelv nem könnyű, de angol és német után sokkal könnyebb. Angolt tanítok, németet is tanultam és a franciát elkezdtem hobbiból, és így sokkal könnyebb.


Ha minden egyes nap tanulsz 5-10 percet 3-szor, sokkal jobban haladsz, mint hetente 1 órával.


Maga a francia annyiban hasonlít a németre, hogy ragozódik az ige minden számban és személyben. Az angol nyelvvel az a hasonlósága, hogy a mondatrészek sorrendje hasonlít, azaz alany állítmány tárgy, de nem minden esetben, és a névmások beékelődnek az alany és az ige közé. Továbbá 2 neme van a főneveknek, és a melléknevek is kapnak ragot nőnemű főnév esetében.


Tehát minden nyelv egyedi, de mégis valamiben hasonítanak egymásra, és a harmadik nyelv pár sokkal könnyebb, mint az első kettő.

Nagyon szép hangzású nyelv, de nehéz is a kiejtése, viszont azt is meg lehet tanulni, ha sokat hallgatod és leutánzod a mondatokat.


Próbáld ki, hátha beleszeretsz. Legyen célod vele, ami motivál, az segít a legjobban.

2016. okt. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hűűűűűűűű!

Én ugyanebben a helyzetben vagyok!

Angolból felsőfokúm van, németet pedig csak 4 évig tanultam, heti 2-3 órában, gimnáziumban. De azóta nem foglalkoztam vele.

Én is éppen aközt vacillálok, hogy a németet frissítsem fel, és folytassam, vagy a franciát kezdjem el inkább.

2016. okt. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!