Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hallás utáni szövegértést...

Hallás utáni szövegértést hogyan lehet fejleszteni?

Figyelt kérdés

Ha írott szöveget olvasok, könnyen megértem, viszont ha filmet nézek vagy rádiót hallgatok az adott nyelven, akkor alig értek valamit.


Ez ellen mit lehet tenni? Hallgassak hangoskönyveket és olvassam a szöveget?


Bármilyen tipp jól jönne. Köszi!!



2016. okt. 15. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Nézz idegennyelvű hanganyagot (film/sorozat/hírek/stb), ha lehet idegen nyelvű felirattal.
2016. okt. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha az olvasása jó neki, de a hallás értése nem akkor az angol nyelvű felirattal nézett hanganyag nem fog nagy fejlődést hozni, mert olvasni fogja és arra fog koncentrálni.


Amit én javaslok: Kisebb blokkokban hallgas hanganyagokat 5-10 perceset.

Először mindenféle szöveg nélkül csak a hanganyag, próbálj minél több dolgot megérteni.

Utána ugyanezt meghallgatni szöveggel és a végén megint ugyanezt szöveg nélkül.

Ezután jöhet egy újabb hanganyag.

2016. okt. 16. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem erre baromi hamar ráun az ember, ha legalább fél órát tölt el ugyanazzal a rövidebb szöveggel, én még mindig tartom magam ahhoz, amit írtam. :P
2016. okt. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Filmeket/sorozatokat kötelezően ajánlott eredeti hanggal nézni. Kezdetben felirattal.
2016. okt. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az is hasznos még amikor olyan filmeket nézel meg amiket már láttál (akár többször is) és már tudod hogy mit mond adott esetben a szereplő és így próbálod kivenni,megérteni a szavakat az adott idegennyelven
2016. okt. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű nyelvezetű sorozatokat nézz. De ne vígjâték,mert abban sok a szleng, szóvicc, nem fog menni.

De pl a Vàmpírnaplók nagyon egyszerű. Első évad felirattal a 2.tól simán megy anélkül is.

2016. okt. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva rajfilmeket néztem eddig a nyelvezet könnyebbsége miatt.
2016. okt. 16. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!