Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért vagyok ilyen nyomorult?

Miért vagyok ilyen nyomorult?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. 27 éves vagyok és komoly nyelvtanulási problémáim vannak. Igaz, már van két középfokú nyelvvizsgám, valamint egy harmadik nyelven is nagyjából képes vagyok B2-es szinten olvasni, viszont a szóbeli kommunikáció valahogy nagyon nem megy. (ez utóbbiból nincs nyelvvizsgám, de ezt "tanulom" a legrégebben...=angol)


Tény, nem egyik nyelvet sem használom mindennap, de egyre aggasztóbb a helyzet.

Most elkezdtem egy 4. nyelvet angolul tanulni, amivel alapvetően nem is lenne gond, mert mindent értek, amit magyaráznak, és felfogom a legapróbb nyelvtani különbségeket is, DE!!! mikor felszólítanak / hozzám szól a tanár, rögtön leblokkolok és még a nevemet is elfelejtem. Nemcsak angolul (mivel tisztában vagyok azzal, hogy nem tudok beszélni, ezért csak a legszükségesebb esetekben kommunikálok), de ezen a 4. nyelven is. Észrevettem, hogy a feladatokat, ha írni kell, semmi problémám nincs, sőt, általában én készítem el őket a leghamarabb. A szavakat is gyorsan tanulom, szerintem a nyelvtani összefüggéseket is viszonylag hamar felfogom (pedig itthon nem is készülök külön,mert nincs időm=a leckéimet is buszon/metrón írom), de KÉPTELEN VAGYOK normálisan reagálni, ha hozzám szólnak. Én egyszerűen már belebetegszem ebbe. Ha csop.társakkal kell kommunikálni, és épp nem a tanár "előtt", akkor jelentősen jobb a helyzet, azonban így is van, hogy jön a villámcsapás. Kérlek, segítsetek!


2016. okt. 30. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Van olyan hogy valaki kommunikációs antitelentum.
2016. okt. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Légy őszinte magadhoz: hány órát töltöttél kötetlen kommunikációval az adott nyelven? Komolyan! Hogyan akarsz megtanulni beszélgetni, ha soha nem beszélsz?! Nem azért vagy nyomorult, mert nem megy a nyelvtanulás, hanem mert könyvből nem lehet megtanulni beszélni. Azért nem értem ezt, mert ott egy italki, egy lang-8 és ezer meg egy millió teljesen ingyenes oldal, ahol kizárólag azért vannak fenn emberek (az időeltolódásnak köszönhetően) napi 24 órában, hogy idegen nyelven beszélgessenek és gyakoroljanak egymással. Nem kell mást tenni, mint felmenni és keresni valakit, és beszélni, beszélni, beszélni. És kész.


Könyvből tanultál meg biciklizni, autót vezetni, főzni is? Vagy fogtál egy biciklit és tekerted, beleültél egy autóba és lenyomtad a pedált...? Na, látod! BESZÉLJ!

2016. okt. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Velem hasonló a helyzet, angolul tanulok egy nyelvet nyelviskolában és minden csoptársam közül én vagyok a leghülyébb angolból. :D persze ez azért van, mert nekik a munkájukat is angol nyelven kell végezniük, én meg jó, ha ott beszélhetek angolul, illetve rákattantam az italkira, de ez nem ér annyit, mintha napi 8 órában folyamatosan angolul kommunikálnék az ügyfelekkel. Ezért nem bántom magam és te se tedd, kérdező! Az viszont a saját felelősséged, hogy a lehetőségeidhez mérten mindent megtegyél, amit tudsz.


Ha szeretnéd, én Skype-olok veled angolul, mert a nyelvórán is meg szoktam azért szólalni, van már benne gyakorlatom. Szívesen segítenék, tőlem nem kell félned. :)


23N

2016. okt. 31. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Magoljál sokar és majd rájössz.
2016. nov. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!