Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz + angol egyszerre?

Orosz + angol egyszerre?

Figyelt kérdés

Valamennyire tudok mindkét nyelven, de még eléggé a kezdetén vagyok.

A kérdésem, hogy lenne-e értelme a neten olyan módon tanulni ezeket, hogy angolról tanulom az oroszt és oroszról az angolt? Ilyen lehetöség elég sok lenne, olyat viszont nem találok, ami magyarról menne, föleg az orosz, de angol sem gyakori.

Ez így lehetséges vagy egyik nyelvvel sem jutok elöbbre ezen a módon?


Akinek van ilyen jellegü tapasztalata, kérem , ossza meg velem.



2016. okt. 31. 17:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez akkor lehetséges, ha egyik nyelvet magas fokon tudod. Másképpen pl. ha nem vagy tisztában az angol feltételes móddal pl. akkor arról hogyan értenéd meg az orosz feltételes módot? Sehogy. Előbb szerintem inkább koncentrálj az angolra.
2016. okt. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam. Az ok, amiért kérdeztem, hogy szeretnék oroszul is tanulni, de nem találok olyan netes oldalt, ahol magyarról lehetne tanulni, hanem a legtöbb angol.
2016. okt. 31. 17:31
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne csináld együtt a kettőt mer megbolondulsz.
2016. okt. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Miért bolondulnék meg?
2016. okt. 31. 20:59
 5/11 anonim ***** válasza:
Mer az agyad összekuszálódik.
2016. okt. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 chtt ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy a hálóról meg lehet-e tanulni, ha elég jól tudsz angolul, az nyilván segít, az viszont kb. biztos, hogy semmi baja nem lesz az agyadnak. Orosz-angol tagozatos voltam a gimiben, tehát együtt tanultam a két nyelvet, és akkor sem kuszálódott össze az agyam, meg most is a viszonylag normális egyedek közé sorolom magam. :D
2016. okt. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Sajnos egyelöre az angolt sem tudom jól, de igyekszem.
2016. nov. 1. 07:24
 8/11 anonim ***** válasza:
Mért is ne? az orosz jó része angol, német latin, francia, mint számos más nyelvé is. Persze, az írásjelek és a nyelvtan, a fonetika, "más káposzta". "Jót s jól! Ebben áll a nagy titok."....nyelvet beszélve lehet csak MEGtanulni Ha párban tanulsz nyelvet óriási előny a szövegértésnél mi anno németet oroszt , egy másiki csoport franciát és oroszt tanult párban -volt latin-, olasz- párosítás is egyik se bánta meg...ha tudsz két nyelvet, a harmadik már könnyebb. és így tovább.. Ne árt, ha van az embernek némi affinitása az idegen nyelvhez. kérdés : mi a cél? írni-olvasni, vagy beszélni is : az utóbbi a "nehezebb" (?) - egy ismerősöm kiválóan beszél 4-5 nyelven de írni, olvasni csak az anyanyelvén tud. a többit szinte "kibetűzi "mint mi is néha..): órás, óriás, műtárgya, műtrágya.. és hasonlók..
2016. nov. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sokban igazad van.


A magyar mellett elég jól értek németül, kb egy éve tanulok angolul. Oroszt régen tanultam, de idöközben nagyon sokat felejtettem belöle.


Az angollal eredetileg annyi volt a célom, hogy szakszövegeket - amik érdekelnek hobbiszinten - tudjam olvasni, ezt idöközben elértem - meg filmeket is tudok felirat nélkül nézni - , de idöközben szeretnék többet, beszélni, illetve igényesebb szövegeket is olvasni.


Az orosznál egyelöre a szókincsemet kellene igencsak feljavítani, és ez részben azért probléma, mert leginkább összefüggésekben tudom megjegyezni, azaz mondatokban kellene rögzülni. Szerencsére olvasni tudok cirill betüs szöveget, persze idönként betüzgetni kell - a gond az, hogy a szavak nagy részét nem ismerem.

Eredetileg ehhez keresnék online programokat, amik magyarral kapcsolják össze az oroszt.

Oroszból a cél föként olvasott/hallott szövegek megértése lenne, meg valamilyen mértékben írni/beszélni is szeretnék.

2016. nov. 9. 16:58
 10/11 anonim ***** válasza:

Facebook: Tanuljunk oroszul, Orosz szótár, Oroszok van néhány oldal ahol nyelvi anyagokat is találhatsz a goohlémn jó módszer otoszul, vagy angolul keresni ajánlom mém a Beszéljöünk oroszul, Mirjam -blogját az FB-n elérhető:

[link]

Vele érdemes felvenni a kapcsolatot is, , ha komolyan gondolod: fb., vagy kérésedre e-mailben is lehet - megadja.van még a Privét, sziasztok ez beszélgetős oldal Korsós Mária a csoportvezető-tanár nyelvi segédleteket tudok küldeni fb-n is . csak tudnám, mi érdekel angol orosz páros is van több is: [link]

2016. nov. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!