Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 3 nyelv tanulása egyszerre?

3 nyelv tanulása egyszerre?

Figyelt kérdés

Most leszek 9.-es egy nyolcosztályos gimnáziumban. Eddig 2 nyelvet tanultam, mindkettőt iskolai keretek között: angolt 6 éve, németet 1 éve. Angolból nagyjából középfokú a tudásom, jövő tanévben szeretnék nyelvvizsgát tenni, németből még nem sokat tudok. Most nyáron csak úgy kíváncsiságból elkezdtem egy orosz tanfolyamot egy nyelviskolában. Eredetileg nyári tanfolyamnak indult, de lehet folytatni tovább szeptembertől. Tetszik a nyelv, meg elgondolkodtam rajta, hogy milyen hasznos lenne 3 nyelvvizsga. Viszont nem tudom, mennyire működne egyszerre 3 nyelv tanulása úgy, hogy közben az egyikből nyelvvizsgára is készülök. Nyelvérzékeny viszonylag jó, eddig angolból, németből minimális tanulás mellett tudtam egy stabil 5-ös átlagot hozni.

Szerintetek működne ez így?

Köszönöm a válaszokat!



2016. júl. 6. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Te érzed, nyelvérzéktől függ. Nekem volt olyan okos, tényleg intelligens osztálytársam, aki mindenből 0 tanulással, órai figyeléssel kitűnő volt, de borzasztó volt a nyelvérzéke. Nekem jó a nyelvérzékem, én is 3 nyelvet tanultam egyszerre, nem kevertem össze. Tőled függ, de ajánlom, hogy olvass blogokat, tapasztalatokat neten olyanoktól, akik tizenpár nyelvet beszélnek, elég sokat lehet találni. Ráadásul a nyelvvizsgás nyelvre kétszer annyi időt fordíts, mint a másik kettőre összesen, amíg nincs meg a cél.
2016. júl. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Lehet, de még nem tudod, mekkora terhelésben lesz részed szeptembertől. Nem a három nyelv egyszerre a gond, hanem hogy még tucatnyi tárgyból kell majd megfelelned.
2016. júl. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha van kedved hozzá, akkor mért ne? Neked ez a hobbid. 6 év angoltanulás után jó iskolában, jó nyelvérzékkel, már nem kell összetörnöd magad a nyelvizsgához, nem olyan megterhelő az. Ha nyolcosztályosba jársz, akkor neked az iskolaváltás se lesz trauma, hiszen ugyanazokkal a tanárokkal egy 8 évre felépített anyagot tanulsz, nincs hirtelen megnőtt terhelés.
2016. júl. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Angol nyelvvizsga miatt nem aggódom, kis gyakorlással simám menni fog.

A terhelés miatt sem parázok különösebben, eddig is órán odafigyeléssel (vagy néha anélkül :D) + minimális tanulással kitűnő voltam. Most azért valamivel nehezebb lesz, de abból a szempontból nagy előnyben vagyok, hogy ugyanaz marad a suli, osztályközösség, tanárok. Plusz néhány tantárgyból eddig is a gimis anyagot (legalábbis egy részét) tanultuk, szóval nem gondolnám, hogy nagyon sokkal nőne a terhelés.

Azt hiszem folytatom majd, maximum ha nagyon nem megy, akkor abbahagyom és ahogy időm engedi foglalkozom vele itthon.

2016. júl. 6. 13:27
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egy ideig tanultam 3 nyelvet egyszerre, szóval lehetséges. Szerintem az az egy fontos, hogy különböző szinteken állj belőle, tehát ne két nyelvet kezdjen egyszerre nulláról az ember, de ez nálad adott. A többi rajtad áll, a nyelvérzékeden, a rendelkezésre álló időn és motiváción.
2016. júl. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!