Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Diplomamentősök! Mi a vélemény...

Diplomamentősök! Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok kinek milyen véleménye van a diplomamentő programról? Sokatoknak sikerült a nyelvvizsga? Milyenek voltak a felkészítő tanárok, és milyenek voltak a társaitok?

2016. nov. 4. 08:14
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Tanárként vettem részt benne.

Borzalmas bukás volt a nyelviskolának, ahol dolgoztam. A beígért sok csoport helyett alig 4-5 indult. Borzalmas kemény volt a diákoknak is, nekünk is, a tanmenet tarthatatlan, emiatt nálunk sokan leszakadtak. Igazából csak azt mentette meg a diplomamentő, aki már közel volt a nyelvvizsgához, akinek azért nem volt még papírja, mert esetleg nem mennek jól a nyelvek, azon képtelenség volt ilyen hajrában segíteni. Mindenki csak a pénzét nézte, olyan szerződéseket irattak a tanárokkal, hogy én pl az utolsó két hónapot ingyen kellett csináljam, mert a csoportomból lekoccoltak négyen...

Csodálkoztam rajta, hogy volt diák, aki aláírta a szerződést. Bátor emberek. Remélem, minél többnek sikerült a vizsga. Az én csoportom 50%-os sikerrátát ért el, persze azoknak sikerült, akik amúgy is jó nyelvesek, csak későn kaptak észbe, hogy vizsgázni kellene. A többiek leszakadtak, és mindenki engem hibáztatott, pedig engem is ostorral vertek a főnökeim, minden perccel el kellett számolnom, a leszakadókkal törődni, foglalkozni nem lehetett, lelassítani, plusz ismétlő anyagot vinni nem lehetett. Nekem nagyon rossz volt, azt hiszem, mindent elmond, hogy a Diplomamentpnek lesz egy mentőprogramja, ahol a Diplomamentőben pórul járt diákok tanulnak majd...

Nélkülem! Mert én felmondtam.

2016. nov. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem hittem volna, hogy ilyen választ kapok elsőnek.. Meglepő fordulat. Én őszintén szólva hasonlóan gyenge voltam, mint akikről írtál, és nagyon sokat kínlódtam, mert nem ment jól, fél évembe telt, mire leesett, hogy most már tanulni kellene. Most végeztem áprilisban, és nagyon sok magántanárhoz járkálás után mentem el a KODÓ nyelvvizsgára, ami most szeptemberben sikerült.
2016. nov. 4. 09:14
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Örülök, gratula!

De akkor a dipimentő neked se volt elég önmagában. Pont ebben állt a buktatója. Rengeteg embernek kellett mellette vagy utána még ráizmozni.

2016. nov. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Körülbelül fél évembe telt, mire elsajátítottam valamicskét. Nekem szerencsém volt. Szerintem nálunk is 50%-os ráta lehet..
2016. nov. 4. 09:42
 5/10 anonim ***** válasza:

nekem három csoporttársam is elment, egyiknek sem sikerült, és nagyon megbánták

én nem mentem, még tanárhoz sem, itthon tanulgattam, olyan szövegeket fordítgattam, amik érdekeltek, illetve rengeteg angol nyelvű sorozatot néztem, most szeptemberben sikerült a komplexem, úgy, hogy a nyelvérzékem nulla, gimiben a kettest alig tudtam összekaparni.

2016. nov. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Grat Neked is! :)
2016. nov. 4. 11:19
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Egy picit más szemszögből, hogy legyen más vélemény is:

Az egész program egy teljes igazságtalanság. Milyen jogon kapjon bárki is állami támogatást nyelvtanfolyamra, ha önállóan a diplomáig nem volt képes megcsinálni a nyelvvizsgát?!


Amikor még én nyelvvizsgáztam, híre-hamva sem volt ennek a programnak. Semmilyen támogatott lehetőség nem volt. A középiskolai érettségi csak B1 szintű, a nyelvvizsga már B2, csak ezt sokszor elfelejtik.


Én, és sokan mások akkoriban (6-8 éve) munka mellett tisztán önerőből, esti tanfolyamokon, és magántanár segítségével jutottunk el a nyelvvizsgához, borsos áron.


Semmi támogatásunk, lehetőségünk nem volt, csak ez, önerőből.


Kétségtelen, hogy rohadt sok befektetetett energia kell a nyelvtanuláshoz, mert hazaérsz a melóból este, és még tanfolyam, meg tanulj is másnapra, de úgy gondolom, hogy akik az államilag támogatott lehetőséget, mint amilyen a diplomamentő program is volt (hogy most él-e ez a lehetőség, nem tudom) félvállról vették, nagyfokú felelőtlenséget követtek el, hogy elszalasztották ezt a lehetőséget.


Nekem és még sokan másoknak sajnos nem volt ilyen lehetősége.


Aki meg előre tudja, hogy nem fogja tudni teljesíteni, mert mondjuk napi 12 órában dolgozik/egyéb dolga van, annak jelentkezni sem kellett volna.


És akkor a fenti 50% lett volna mondjuk 80-90%, és sikerként lehetne elkönyvelni a dolgokat.



Persze erről elég ritkán/vagy nem beszélnek, sajnos igaz amit leírtam.


Az vesse rám az első követ, és az első lepontozást, akinek teljesen önerőből kellett nyelvet tanulni, és azt állítja hogy nincs igazam!

2016. nov. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: maximálisan igazad van, nekem és a kollégáimnak is ez volt a személyes véleményünk akkoriban.


Hozzátenném, hogy ettől a tanévtől középsuliban nehezedik az érettségi. Eddig A2-B1 szintű volt, most már tisztán B1, ami a jelenlegi nyelvtanítási rendszerrel nagy nehezítés, plusz a mostani kilencedikesekre az vonatkozik, hogy a felsőoktatásba való jelentkezéskor is kell majd nekik nyelvvizsga. Csak hogy növeljük azok nyomorát, akik hátrányból indultak nyelvérzék hiánya, vagy kissé elnyomottabb vidéki sulik miatt.


(első voltam)

2016. nov. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szerencsésnek érzem magam. Az osztálytrsaim nagyon jók voltak, barátságosak. A tanórák nem voltak merevek, beszélgettünk más dolgokról is. Az osztály 90%-a komplex B2 angolt szerzett.
2016. nov. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is szerencsésnek érzem magam, mivel magam is megszereztem a nyelvvizsgát. Itt Szegeden, szerintem jó volt a színvonal, a tanárunk is jó volt.

Sajnos én olyan szinten le voltam maradva, hogy a többiekhez képest egy nulla voltam. Egyedül az olvasás ment jól, de a nyelvtan abszolult zéró. Mi tavaly áprilisban kezdtük, és visszagondolva kellemes emlékek fűznek ahhoz az évhez. A tanárunk keményen vette az anyagot, nagyon gyors tempóval haladtunk, és akinek eleve nem volt meg masszívan a nyelvtan, az persze az egészből semmit nem értett. Így aztán a tanfolyam végén csak a 2 legjobb ment át az első nyelvvizsgán, amin szerintem senki sem csodálkozott. Nekik már a könyvbeli dolgok sem okoztak nagy gondot, mindent szépen le tudtak fordítani, szinte minden szót ismertek. Azóta nem tudom ki szerezte meg a nyelvvizsgát.

A csoporttársak jók voltam, de volt közöttünk egy nagy okos, aki mindent jobban tudott, aztán nagy pofára esés volt nála is, hogy a nyelvvizsgán nem ment át, nulla pontos levél stb.. Állítólag több éves angol múltja volt, de ezek szerint a nyelvérzéke nagyon gyenge, olvasni sem tudott normálisan.

Összességében azt tudom mondani, hogy annak érte ez meg igazán, akinek a tanára komolyan foglalkozott a hallgatókkal (pl velünk), és a nyelvtana már meg volt. Utóbbi feltétel is volt, hogy b1 szinten tudni kellett a nyelvet, én szerencsével jutottam be a csoportba. A tanfolyam végén csináltam Kodolányis vizsgát, kemény 42%-os lett, aztán elkezdtem forgatni a Báti-Véges tankönyvet, ami átsegített Origo nyelvvizsgán.

Aki azt írta, hogy igazságtalan, hát sorry... Ezért nem kell haragudni a másikra, hogy pont az ő idejében volt ilyen lehetőség, mivel annyira nem érte ez meg..

Az első hozzászóláson sem lepődöm meg, nem hinném, hogy annyira megérte ez a felkészítő tanároknak.

2016. nov. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!