Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt megtanulni...

Mennyi idő alatt megtanulni japánul, emelt szinten?

Figyelt kérdés

Jó sokáig egyáltalán nem érdekeltek a nyelvek, német szakos voltam általános 4.-től kezdve máig - ma 12.-es vagyok. Német valamiért sose tetszett, igazából még mindig a bemutatkozást makogom - kiskoromban nagyon rám erőszakolták, amikor én angolos akartam lenni mint a barátaim, gondolom ezért 'rühellem'.

Angolt iskola, nyári munka mellett egy éve tanulom autodidakta, és nemsokára letervezem tenni a középszintű nyelvvizsgát.

Most az lenne a kérdés, hogy ha idén elkezdek japánul tanulni - tanár mellett, + egy anyanyelvű segítségével - + a 2018-as, 2017-es tanévben egyetemen tanulom, akkor 2019-re szorgalommal, anyanyelvi segítséggel, tanárral és egy év egyetemmel, lehetséges az emelt szintű nyelvtudás?

Egyébként nyelvészet érdekel, és nem az animék és a zenéjük.



2016. nov. 4. 16:23
 1/4 A kérdező kommentje:
*2018-2019; és 2020 elejére - elnézést.
2016. nov. 4. 16:25
 2/4 anonim ***** válasza:
44%

Nem lehetetlen. Én 2006 februárjában kezdtem japánul tanulni, és 2009 decemberében tettem le a JLPT 1-es szintű vizsgát. Viszont tényleg rendkívül nagy szorgalom kell hozzá, ha végig Magyarországon tanulnád. Én az utolsó 1 évben Japánban voltam, és ott tettem le a vizsgát.


És azt is hozzá kell tenni, hogy bár a JLPT 1 felsőfoknak számít, még mindig bőven lesz amit nem értesz. Én még utána is napi szinten futottam bele ismeretlen szavakba.

2016. nov. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
36%
Meg tudod csinálni :) Attól függ, hogy mennyire vagy szorgalmas és mennyi időt szánsz rá egy nap. Tűzz ki magad elé célokat. Mondjuk egy nap megtanulsz 10-15 új szót. Akkor az egy hónap alatt kb 400 új szó. A basic nyelv 3000 szó. Szóval, ha betartod és a core grammart is megtanulod, akkor szerintem még előbb is sikerülhet. Én is most kezdtem el tanulni a japánt :)
2016. nov. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Sok sikert második:)

2016. nov. 5. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!