Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tehetek osztályzó vizsgát...

Tehetek osztályzó vizsgát 11-ben németből, hogy 12-ben ne kelljen tanulnom?

Figyelt kérdés
Angolt szeretnék tanulni helyette, de sajnos első nyelvem a német. Továbbtanulás miatt döntöttem így, és nem tudom, hogy tehetek-e osztályzó vizsgát, ha nem szeretnék belőle előrehozott érettségit tenni.

2016. nov. 7. 00:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Persze, nem vagy köteles jelentkezni.

Legalábbis nekem nem nyomták, hogy márpedig azonnal érettségizzek le angolból. 10. után nyáron levizsgáztam, de csak tavasszal mentem el érettségizni.

2016. nov. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nyelvvizsgázol, akkor azután be kell még járni?
2016. nov. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze, sőt érettségizni is kell az adott nyelvből. Asszem ezt már 2005 körül eltörölték, hogy onnantól "rendben vagy".
2016. nov. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen hamar válaszoltatok :)

Viszont nem fejtettem ki bővebben: német az első nyelvem és latin a második. Mivel németet megutáltam és már nem is lesz szükségem rá, ezért szeretnék angolt tanulni, később az egyetemen is fog kelleni.

Németből nem szeretnék érettségizni, csak latinból. Az angolt meg tanulom magántanárnál, hogy le tudjak nyelvvizsgázni belőle.

Szeretném tőletek megkérdezni, hogy így tehetek-e németből osztályzó vizsgát, hogyha nem megyek át angolra mint első nyelvre, hanem tanulom továbbra is magántanárnál?

2016. nov. 7. 22:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, tehetsz. Én sem jártam be már 11. osztálytól. Nem kell feltétlen az iskola orrára kötnöd, hogy nem érettségizel belőle, majd 12. osztályban arra adod be, amire szeretnéd :) Vagyis gondolom a latinra, angolból pedig lesz a nyelvvizsga. Az már teljesen privát dolog, az iskolának mindegy. Ha angolból szeretnél érettségizni is, akkor viszont majd 4 év anyagából le kell vizsgáznod előtte.
2016. nov. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5. válaszólónak: nagyon köszönöm a válaszod :) :) :),már kezdtem félni, hogy nem lehet, de így akkor oké. Már csak a tanárommal kell megbeszélnem, és szerintem tavasszal vagy nyáron le is teszem a viszgát.
2016. nov. 7. 23:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit :) Szurkolok az angolhoz is meg az osztályozóhoz is :)
2016. nov. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm :)

Angolból megprólom kihozni a maximumot, németből bőven elég a kettes is.

2016. nov. 8. 01:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!