Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki el tudná normálisan...

Valaki el tudná normálisan magyarázni, hogy mikor kell befejezett jelent és mikor egyszerű múltat használni az angolban?

Figyelt kérdés
Eddig még senki se tudta úgy elmagyarázni, hogy megértsem :/

2016. nov. 9. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
3%

Amikor igekötő van. megette, elment, megérkezett, elolvasta


Akkor befejezett jelen.

2016. nov. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
A gond abból adódik, h a Present Perfect -et is általában múlt időnek fordítjuk. Az időhatározók, kulcsszavak segítenek eldönteni. Ha olyan időhatározó van a mondatban, ami már lezárult (pl tegnap, 2 évvel ezelőtt, amikor gyerek voltam...) , történetmesélésnél (egymás utáni történéseket mesélek), amik már nem történhetnek többet meg (pl találkoztam Michael Jackson-nal) - simple past. Ez az angol logika szerint múlt. Viszont ha benne van az "eddig, már, még" érzet , vagy olyan időhatározó ami még nem zárult le (pl ma), vagy egyszerűen csak a teny van benne időpont nélkül (pl Donald Trump nyert) - akkor Present Perfect.
2016. nov. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

a meg

és az el

az igekötő

2016. nov. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Te jó ég 1es... Ezt honnan veszed?! Te hogy mondod angolul,h tegnap elolvastam a könyvet??
2016. nov. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

pl. Trump megnyerte - befejezett

Trump nyert - sima múlt


Itt ugyanis mindkettő lehet.

2016. nov. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
+ még Present Perfect, ha just van a mondatban azzal a jelentéssel, h "épp most". Pl. I have just finished my homework. Épp most fejeztem be a házimat.
2016. nov. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

Kár volt lepontozni #1-et, azért, amit mondott. Amit mondott, az helyes.

Amit nem mondott hozzá, azt kellett volna még hozzá mondani, hogy nem lehet a két nyelv szabályait átjáratni egymáshoz.

Kérdező: lehet, hogy azért nem tudta senki sem elmagyarázni, mert az egész világ szerint ez nem olyan egyszerű. :) Például ez az időhatározós dolog, ez ugye egy látszati megközelítés. Olyan, mint amikor a törvényben le van írva, hogy a kanyarodó járműnek irányjeleznie kell. Pedig nem azért kell, mert kötelező, hanem azért, hogy a közlekedés többi résztvevője ezáltal módosíthassa a viselkedését. :)

2016. nov. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!