Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha megfelelő szintre feltornás...

DR.Strange kérdése:

Ha megfelelő szintre feltornászom az angol-és spanyol tudásom akkor megérné magántanárként tanítani? Vannak ismerőseitek akik ebből élnek meg?

Figyelt kérdés

2016. nov. 9. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én magán matek-fizika tanár vagyok már több mint 10 éve, mellette nagyon sok általános iskolásnak segítek nap-mint nap alapvető tantárgyakban, illetve német nyelvben.


Igen. Meg lehet ebből élni. De maximálisan megértő és alkalmazkodó kell, hogy legyél.

Ha kell este 9-kor, ha kell vasárnap reggel.

Van, hogy az utolsó pillanatban mondják le az órát, vagy 3 perccel az előtt szólnak, hogy már nálad vannak.


Engem ez nem zavar.

Nagyon tetszik, hogy főleg hozzám jönnek, van akihez házhoz megyek, de tényleg megértik azt amit magyarázok-tanítok.


Sokat nevetünk, felhozok hétköznapi példákat, ők is felelevenítenek nagyon jó történeteket amikre rá lehet húzni a matekot, meg még sokáig sorolhatnám.

2016. nov. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Függ attól,h hol élsz. Budapesten valószínűleg meg lehet élni belőle. Én annyira nem kedvelem a magántanítást. Én nem igazán szeretem ha hozzám jönnek, máshoz plane nem szeretek menni. És én jobban szeretek csoportban tanítani. Ez jóval kiszámíthatóbb is - pl tanfolyamok. Bár ehhez kell a megfelelő végzettség is.

De azokra tényleg számíts, amiket 1es írt - te gyakorlatilag akkor dolgozol, amikor másoknak szabadidejük van.

2016. nov. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha kicsit belehúzol, a nyelvtudományok doctora is lehetsz, csak előtte kérd ki az itteniek véleményét, mert ez a tuti!!!!!!!!!!!!!!!
2016. nov. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%

Én csak a közelében vagyok, én nagyon csodálkozom azon, hogy valaki kedveli, hogy a barátain kívül más felkeresi lakásában. Kevés olyan tanítvány van, aki után nem kéne egy fél órát szellőztetni. Nem feltétlenül a büdösségre gondolok, de a megszokott illatrendszertől eltérő is nagyon tud zavarni, öblítő, dezodor, stb. Van egyfajta illatszer, amitől kimondottan agresszivitást érzek. :D Persze, ha van egy célhelyiség, az más. Ott csak a következő tanítványt tudja zavarni.

Aztán van rá helyed egyáltalán? Egyszer jártam egy tanárhoz, aki nagyon jól tanított, ezért elnéztem neki, hogy gyakorlatilag egy ilyen fél-előszoba-fél-nappali sarkában egy felcsapható asztallap előtt ültem, amin elfért az A4-es papír, de amiről lelógott a könyököm, ha írni akartam.

Hát ez csak két meggondolásra érdemes aprócska szempont. :D

Az viszont, hogy "ha megfelelő szintre feltornászom", az félelmetes. :D Középiskolában volt egy tanárom, ki bevallotta, hogy két órával előttünk jár az anyagban, olyant sose többet. Bár, ha az idézett kifejezés azt jelenti, hogy akkor most tanulok, kimegyek másfél évre, és akkor adok fel hirdetést, ha minden elérhető C2 tesztet 98%-ra megoldok, stb, az más. Akkor sok sikert.


Egyébként, a kérdésre egy másik síkon válaszolva, egy ismerősöm ebbe nagy elánnal belevágott, majd két év múlva csalódottan elment egy középiskolába. :D Egyszerűen nem érte meg az erőfeszítést. Persze, ő csak világosszürkén dolgozott, nem feketén. Te akarsz rendesen adózni? :D

2016. nov. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagyon jól meg lehet belőle élni. Adózás : KATA, tanítás skype-on keresztül és akkor nem kell szellőztetned senki után :)


Rugalmasság valóban kell hozzá, de szerintem a vasárnapiakat és az óralemondósokat gyorsan el kell hajtani, hogy legyen időd és energiád a normálisakra.


Persze meg kell tanulni az on-line marketing alapjait, hogy megtaláljanak a tanítványaid.

2016. nov. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én olyanra gondoltam aki hétköznaphétvégén is dolgozik nem túl magas tarifával (nyilván a tudás miatt, mert biztos hogy sokkal jobbak is lennének) adózás nélkül. De ez érdekelne még. Ha én szabadúszóként csinálom a magántanárkodást, akkor mi után kell adóznom?
2016. nov. 11. 21:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Ezt a szellőztetőst nem nagyon értem.

Nekem ilyennel nem volt problémám soha.


Ha valaki nem akar a házában nap mint nap "idegen" embert, vagy nap mint nap "idegen" helyre menni az más.


Nyilván kell adózni, hisz neked ez a munkád ez a bevételi forrásod.


Itt most nem arról van szó, hogy havi 1-szer egy ismerősnek segítesz szívességből és akár ingyen.


Ha egyedül dolgozol, (tehát nem egy cég alkalmazottja vagy) akkor egyéni vállalkozóként ugyanúgy adhatsz számlát, ugyanúgy adózhatsz stb.

2016. nov. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hát csak remélem nem 35 %ot mint mindenki más. Vagy mennyi adókötelezettség van?
2016. nov. 14. 19:14
 9/9 anonim ***** válasza:
ez a feltornászom fantasztikusan hangzik
2016. nov. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!