Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgán nagyon komolyan...

Nyelvvizsgán nagyon komolyan veszik az akcentust?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Jövőre szeretnék angolból egy nyelvvizsgát tenni(középfok), és mivel rengeteg amerikai sorozatot nézek(meg zenék), így nekem sokkal jobban bejön az amcsi akcentus. Nyelvvizsgán baj ha pár szót amerikai akcentussal mondok??

Gondolok itt ezekre pl..:

because-t bikóz helyett bikaáz-nak ejtem

water-t vótőr helyett vádőr-nek

to-t/two-t/too-t kicsi césen ejtem. (tcu)

better-t betör helyett bedőr-nek

stb... Tehát ezért szólnak ha úgymond nem totálisan beszél az ember amerikai akcentussal, hanem csak néha? Vagy halál komolyan veszik, és elvárják azt hogy ha valaki amerikai akcentussal beszél akkor tényleg mindenben beszéljen is úgy?



2016. nov. 10. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

A nyelvvizsgán nem várnak el semmit, mert nem a szüleid, a nyelvvizsgán pontoznak. Tartalmi gazdagságot, folyamatosságot, nyelvhelyességet és kiejtést, ez utóbbit a legkevésbé. Kutyulékkiejtésnél lehet, hogy levonnak 1 pontot, de nem is értem, mért kéne felemás módon beszélni. Vagy így beszélsz, vagy úgy. Magyarul se beszél senki félig szögedi, félig meg szabolcsi tájszólással beszélni.

És mondok egy meglepőt: a britben sem ejtik úgy a because-t, hogy bikóz, nem kell összetéveszteni a cause (ok) szó kiejtésével.

2016. nov. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
Az fociban a labda amit jól megbikáznak.
2016. nov. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1.Értem. Csak órán minden tanár bikoznak ejti..Egyébként meg a magyart is valamikor szabolcsiasan, vmikor pestiesen ejtem ki(felkoltoztunk keletrol):D

2#. Az amcsik tényleg bikáznak ejtik:D Nagyon rövid á-val, eddig akármilyen sorozatban hallottam, mindegyikben úgy volt.

2016. nov. 11. 10:02
 4/10 anonim válasza:
100%
Ilyen minimális különbségekért nem nagyon hiszem, hogy lepontoznának, amíg van valami normális kiejtésed, és nem szó szerint úgy mondod ki, ahogy le van írva (vannak ilyen hülyék), ráadásul az összes vizsgázónak úgyis borzalmas magyar akcentusa van, ez nem egy olyan dolog amit csak úgy meg lehet tanulni.
2016. nov. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2016. nov. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A 2. Linkedet néztem csak meg, ott bikaz-nak ejti, de mint irtam feljebb, az amcsik vagy bikaz-nak, vagy bikáz-nak ejtik rovid á-val. De tessék itt a link, hozzáteszem biköznek is ejtik..: [link]
2016. nov. 12. 06:31
 7/10 anonim ***** válasza:
23%

Borzalmasak ezek a kétségbeesett kísérletek magyar betűinkkel való megközelítésre, és pont a finom nüanszok vesznek el így. Ha a nyelvvizsga nem a távoli jövő terve nálad, ajánlom, térj át a szótárak szokásaira a kiejtés jelzését tekintve.


Ami a kérdést és kiegészítését illeti, hacsak nem fekszel teljesen alá a vizsgáztatónak, pláne, ha kissé cikizősre veszed a szereplést, kb négykilences valószínűséggel be fog következni, hogy ebbe belekötnek. Ennyi egészséges bosszúállási igény a legangyalabb természetben is van. :D


Mondjuk nem értem, hogyan merül fel ez a probléma (na, az a-l-ig kezdődő szavakat texasira veszem, m-től meg a salisburyra?), de tudok élni ezzel a problémával. :)

2016. nov. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

"water-t vótőr helyett vádőr-nek"


Az nem vadőr hanem erdőkerülő.

2016. nov. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, akkor neked is küldeném ha már értetlen vagy :s

[link]

Hallgasd meg őket.

2016. nov. 12. 19:37
 10/10 A kérdező kommentje:
2016. nov. 12. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!