Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Rövid (ebb) orosz nyelvü filmek?

Rövid (ebb) orosz nyelvü filmek?

Figyelt kérdés

Nem túl hosszú orosz filmeket, videókat keresek azért, hogy az élö beszédet jobbban megértsem.


Nem nyelvtanító filmeket keresek - mert ott nem normál tempóban és nem normál szövegeket használnak, hanem "igazit".


Mivel nem túl jól megy még a nyelv, ezért lényeges számomra, hogy aránylag rövidek legyenek - 15-20 percnél ne több.


Minden segítséget elöre is köszönök.



2016. nov. 13. 16:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Vannak rövid(ebb) sorozatok YouTube-on is. De az, hogy valami rövid, nem azt jelenti, hogy egyszerű is.

Van egy jó sorozat YouTube-on, ez a «Л ю б и м а я _ у ч и т е л ь н и ц а» — csak 8 részes, igaz a részek 1-1 órásak, de nem kell egyszerre végignézni.

Itt is tudsz keresni sorozatot: [link] — nagyon sok és sokféle van, hosszabb-rövidebb részekkel.

2017. febr. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi. A tanítónös sorozatot elkezdtem, de már ott megakadtam, amikor az elsö rész végén majdnem megeröszakolják, aztán akartam még egy esélyt adni neki, erre a második rész elején amikor rendöe elkezdi összerugdalni az egyik srácot, akkor abbahagytam, mert ez nekem túl brutális.


Azt tudom, hogy nem feltétlen egyszerü a nyelvük, de igazi, nem iskolai tanmesék, igen leegyszerüsítve - az eredeti filmekböl jobban lehet a nyelv hangzását, ritmusát megérezni.


A többi tippet majd végignézem, köszi, hogy segítesz.

2017. febr. 12. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!