Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam a...

Melyik nyelvet válasszam a felsőfokú angol mellé második idegen nyelvnek?

Figyelt kérdés

Angolból már van egy felsőfokú nyelvvizsgám, és a nyelvet napi szinten használom is.


Szeretnék egy második idegen nyelvet is elsajátítani, de azt már egyedül, önállóan (tehát nem iskolában, tanfolyamon vagy magántanárnál).


Viszont nem tudom, melyiket válasszam:

A francia és a német között vacillálok. Szívem szerint szeretném mindkettő tudni, de egyszerre csak egy nyelvet akarok tanulni. Ilyen esetben milyen sorrendben ajánlott, (és miért)?


2016. nov. 16. 17:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Semmit. Elég lesz az.
2016. nov. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Első legyen a francia. Az angolok is azt tanulják 2. nyelvként. A német nagyon nehéz, bárki bármit mond, én 2 évig tanultam, annyit tudok hogy el tudom mondani hogy ki vagyok, hány éves, meg hol lakom. Ennyi. Bőven ráérsz vele szenvedni ha majd már tudsz 2 nyelven. Legalábbis nekem így praktikusabbnak tűnik.
2016. nov. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Angolból már van egy felsőfokú nyelvvizsgám"


Célozdmeg in kább a C2-öt.

2016. nov. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Most jobb lenne inkább második nyelvet tanulni. Az angolt pedig szinten tartom addig.


Köszönöm a többi választ is!

2016. nov. 16. 18:28
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Itt Közép-Európában hasznosabb a német. Ráadásul mivel azonos nyelvcsalád az angollal, nem teljesen a nulláról kezded - bár a német jóval összetettebb, bonyolultabb annál.
2016. nov. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
Csak németet ne.
2016. nov. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Valojaban nemetet kellett tanulnom kozepiskolaban. De azota nemet konyv nem volt a kezemben. Nem szerettem.

Viszont legtobben azt mondjak hogy celszeru azt megtanulni.


A francia is van olyan hasznos nem?


Koszonom a valaszokat.

2016. nov. 17. 06:54
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az országunk földrajzi és gazdasági helyzete erősen a német elsajátítása mellett szól. Hacsak nincs valamilyen különös célod a franciával (vagy más nyelvvel), akkor a németet sajátítsd el, Magyarországon egyértelműen ez a második leghasznosabb idegen nyelv.
2016. nov. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Sikerült döntenem! :)

2016. nov. 18. 19:50
 10/11 anonim ***** válasza:

Hogyan döntöttél?


Egyébként itthon tényleg még a német hasznos azonban attól függ hogy vágysz-e külföldre. Ha Amerikába ott angol, ha Németo.,Ausztria,vagy Svájc akkor német, ha Kanada angol és francia, ha Dél-Amerika spanyol és így tovább. Nyilván evidens. :)


Egyébként én azt mondom hogy globálisan nézve ma jelenleg az angol mellett a kínai és a japán nyelv az ami hasznos lehet.

2017. jan. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!