Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki megnézné nekem ezeket,...

Valaki megnézné nekem ezeket, hogy jól vannak-e fordítva? A hiányzókat le tudná vki fordítani és ha tud írna jobbakat mint én?

Figyelt kérdés

1.back to square one, go- elölről kezdeni valamit?

2.back to the drawing board,go - visszatérni valamihez?

3.back is to the wall-szorult helyzetben?

4.backhanded compliment-kétélű bók-ezt adta ki a fordító. nem tudom,hogy ez mit jelent. hiába írom magyarul a google-be

5.back-seat driver -más dolgába beavatkozó személy?

6. bad blood between -harag van vkik között?

7.bark up the wrong tree-téves irányban támad,rossz helyen kereskedik?

8.bats in your belfry- kótyagos , nincs ki mind a 4 kereke

9.BEAT A DEAD HORSE- halottnak a csók?

10.beat a hasty retreat- kereket oldott?

11.beat about/around the bush -kerülgeti a forró kását,

12.beat (someone) to the punch/to beat to the punch- lecsapni a keze előtt .. vagy nem is tudom ,hogy van ez a közmondás vagy szólás...

13.beat the bushes-minden követ megmozgat?

14.behind the eight ball-szorult helyzetben van?

15.hit below the belt-övön aluli tett?

16.bend (someone's) ear- be nem áll a szája ? vagy fossa a szót ?

17.beside (oneself)- magán kívűl van?

18.beide the point- lényegtelen, tárgytalan,nem tartozik a tárgyhoz

19.bet (one's) boots-fogadni mernék rá

20.bet (one's) bottom dollar -fogadni mernék rá

21.between a rock and a hard place - egyik kutya másik eb?

22.between the devil and the deep blue sea-egyik kutya másik eb

23.beyond the pale-több a soknál

24.big cheese- nagyfejű, nagykoponya

25.big fish in a small pond-étem a jelentését de nem tudok rá megfelelő kifejezést magyarul

26.big shot nagy kutya



Remélem hogy nem írtam el semmit


2016. nov. 17. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A második és az első ugyanazt jelenti: újrakezdeni vmit. És az a "go nem kell oda.


4. dícséretnek tűnik, de valójában sértés.

7. rossz döntést hozni, pazarolni az idődet hiábavalóságra

13. igen, de keresés értelemben. Alaposan átkutat mindent.

19. mérget vennék rá (olyan biztos vagyok az igazamban, hogy akár a cipőmben is fogadnék).

20. hasonló az előzőhöz, nagyon biztos valamiben

21. két nehéz döntés/helyzet közül kell választani - szerintem a magyar egyik kutya, nem pont ezt jelenti.

22. mint a 21.

23. végülis igen. Elfogadhatatlan dolog.

25. egy kis csoport legfontosabb embere

2016. nov. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2016. nov. 17. 20:45
 3/3 chtt ***** válasza:

nem gond a "go" az egyes-kettesnél

1. be/go back to... - ott van, ahonnan elindult, kezdheti elölről az egészet

2. ahogy írták előttem, jelentésre kb. ugyanaz, mint az első - nekem arra hasonlít, hogy mi mindig a kályhától indulunk, ők meg ezek szerint a rajztáblától (tehát vissza a kályhához :D)

3/ with (his) back to the wall-nak ismerem, és igen, szorult helyzetben van

5/ igen, más szóval kibic, fogadatlan prókátor (mer'hogy kéretlenül avatkozik bele vala)

7/ rossz helyen keresgél, eltéveszti a házszámot

9/ ezt úgy ismerem, hogy tovább csépeli a szalmát, folytatja a parttalan vitát, csak mondja a magáét -- mivel te nem ezt írtad, utánanéztem és ezt találtam: [link]

10/ igen, sietve visszavonul, kereket old

12/ az idiómaszótár azt írja: megelőz vkit, gyorsabb vkinél (do something before someone else does it/can do it)

15. szerintem itt csak simán annyit mondunk: ez övön alul(i ütés) volt (más szóval tisztességtelen)

16/ untat, lyukat beszél a hasába

20/ ahogy az első írja, csak a 19-es a cipőjébe/csizmájába fogad, ez meg az utolsó fillérjébe, azaz dolcsijába :)

21-22/ túl azon, amit az egyes írt, mondhatod így is: két tűz közé (kilátástalan helyzetbe) kerül; ott van, ahol a part szakad :)

23/ (ezt nem is ismertem, de tényleg: túlmegy minden határon, elfogadhatatlan -- szóval mindkettőtöké tök jó)

24/ rosszul tudom, hogy a big cheese is nagykutya, góré, feje, mint a 26-os?

25/ kakas a szemétdombon (?) - kis csoportban ő a menő, de lehet, hogy egy nagyobban már nem ő lenne

2016. nov. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!