Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most állok neki angolt tanulni...

Most állok neki angolt tanulni. Hogyan csináljam, hogy ne passzív nyelvtudásom legyen?

Figyelt kérdés

Németből van szakmai középfokú nyelvvizsgám, de úgy érzem, nagyon passzív a nyelvtudásom. Az írás megy, a fogalmazás is, meg is értem amit mondanak nekem (nagy átlagban), de ha meg kell szólalnom, szinte leblokkolok.

Angolt most kezdtem és szeretném ha már most a kezdetektől kialakulna, hogy nem félek megszólalni, merek beszélni, tehát használni is tudom a nyelvet.

Milyen módszereket ajánlotok?

Előre is köszönöm!


2008. okt. 5. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Nos, magyar nyelvű környezetben csak passzív angol nyelvtudásra tehetsz szert a nyelvtanulás kezdeteiben. Ha már megértesz más embereket és meg tudod értetni magad akkor ott a zinternet, vagy mi.

Engem olyan dolgok érdekelnek amik miatt előbb utóbb úgyis aktívan kell használnom az angolt, de sok ismerősöm Skype-on szerez külföldi ismerősöket akikkel beszélget mikrofonon és írásban is. Vannak olyan szórakozóhelyek Budapesten ahol jó sok külföldi fordul meg.

Az a probléma hogy amíg nem tudsz kommunikálni érthetően és eltűrhetően addig nem sok ember akar majd veled beszélgetni :)


Olvass sokat angol nyelven, erre ott van például a Wikipedia (www.wikipedia.org), rendkívül jó ismeretterjesztő, nézz sok filmet angol nyelvvel és angol felirattal, hogy hallgasd hogy hogy mi hogy hangzik anyanyelvű emberek szájából.

2008. okt. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Több nyelvet megtanultam önállóan úgy, hogy felsőfokú nyelvvizsgát szereztem belőle, és rendszeresen tolmácsolok, így tapasztalatból tudom, hogy itthon, sőt tanár nélkül is meg lehet tanulni aktívan egy idegennyelvet. Ami nagyon fontos, hogy kezdettől fogva beszélj hangosan, azaz hiába hogy egyedül végzed úgyis a gyakorlatokat, ne hang nélkül, netán magadban motyogva csináld őket, hanem rendesen fennhangon, hogy szokd a beszédet. Addig érdemes hangosan mondogatni mindegyiket, amíg már gondolkodás nélkül, rutinból, hibátlanul végig tudod mondani a feladatsort. Főleg a fordításokkal tudod magad ellenőrizni, ha kapásból tudod hangosan angolra fordítani a szövegeket, mondatokat, akkor aktív a tudásod.
2008. okt. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

én a hobbimon keresztul tanultam meg angolul, fordítottam sokat, és angolul beszéltem kulfoldiekkel, akiknek hasonlo volt az erdeklodési koruk, és tobbszor ki is mentem hozzajuk (konkretan svedorszagba es daniaba) par hetre, az sokat segitett.

és persze angol nyelvu regényeket olvastam.

2008. okt. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Van az HOLNAP kiadónak egy könyve. a kezdők angol nyelvkönyve cimmel. az interneten megbirod rendelni.
2008. okt. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!