Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legerősebb és melyik...

Melyik a legerősebb és melyik a leggyengébb nyelvi készséged?

Figyelt kérdés

Írás, Olvasás, Hallás utáni értés, Beszéd


Bővebben is kifejtheted, hogy miért.


2016. nov. 20. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Olvasás (szövegértés) - mert rengeteg angol nyelvű könyvet olvasok, magyar nyelvűt már rég nem is olvastam (és mindig olvasok valamit).


Beszéd - mert nem gyakorlom.

2016. nov. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Angolból és olaszból is az olvasott szöveg értése megy a legjobban, mert ezt tudom a legjobban egyedül gyakorolni. Az írás is, mióta ismerem a lang8-at, sokat gyakorolok. A hallott szöveg is jól gyakorolható egyedül, youtube csatornák, stb. Amivel továbbra is nehézségeim vannak, az az élő, kötetlen beszéd. Néha találtam beszélgetőpartnereket, de siralmas a kitartás, lelkesedés, stb. mindenki elkopik néhány hét alatt. Ráadásul nőként azt tapasztalatom, hogy minden harmadik ember, aki ír nekem, valójában csajozni akar, ami még szánalmas is, mindamellett borzasztóan zavaró.
2016. nov. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem minden sz*r. Ez van.
2016. nov. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Talán hallás utáni értés, olvasás, beszéd és az írás a legvégére, mert mindig túlbonyolítom, és könnyen belemegyek nyelvtani hibákba olyankor, de egyébként nagyjából egy szinten mozog.
2016. nov. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Talán az olvasás a legkönnyebb (mert le van írva a szöveg, újra lehet olvasni stb.) és az írás a legnehezebb (gondosabbnak kell lenni, mert "nyoma marad").
2016. nov. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Beszéd a legjobb, mert van, hogy többet beszélek angolul egy nap mint magyarul. A másik három készség egy szinten van. Konklúzió: az megy a legjobban, amit a legtöbbet gyakorolsz.
2016. nov. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!