Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Azok a fiatalok akik közel 20...

Azok a fiatalok akik közel 20 nyelvet beszélnek, hogy tanultak meg ennyi nyelvet viszonylag rövid idő alatt?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy hogyan lehet viszonylag gyorsan nyelvet tanulni, mert sose árt ha valaki sok nyelven beszél

2016. nov. 21. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Úgy beszélsz erről, mintha olyan gyakori lenne.

Már 5-6 nyelvnél többet beszélő is nagyon ritka..


Viszonylag gyors nyelvtanulásnak az egyik eszköze ha hirtelen belecsöppensz egy idegen nyelvkörnyezetbe és rávagy erőszakolva arra, hogy csak az idegen nyelvet használd, azt hallod mindig, és nem zárkózol a házadba.

A másik út, ha nyelv mániás vagy, és imádod tanulni. Akkor is gyorsan megy.


"Sose árt".. az a baj, hogy sokaknál egy nyelv tudása annyit jelent, hogy nagyon hétköznapi témákról eltud beszélgetni. Ezzel csak az a baj, hogy max nyaraláskor ér valamit.

2016. nov. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%
20 nyelvet beszélő embereket a lehúzós "nyelvoktatós" oldalakon lehet találni, az elégedett volt hallgatók között, de ott aztán vannak dögivel.
2016. nov. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Oszinten szolva, ez nem letezik. Korabban en is el voltam ajulva ezektol, es megneztem egy hiresebb polyglot srac videoit youtubeon. Kesobb aztan ugy hozta az elet, hogy megtanultam egy altala is ismert (es o maga ezt a nyelvet maga altal folyekonyan beszeltnek minositette) viszonylag ritkabb nyelvet (nyelvi kozegben, jo tanartol), es ugy neztem meg egy videojat, ahol Amerikaban kiallt egy csomo ember ele, es ezt a nyelvet is bevette a bemutatott nyelveinek listajara (azt hiszem o is valami 15 nyelv korul "beszel"). Na, egyreszt vallalhatatlan akcentussal beszelt vallalhatatlan hulyesegeket abban a ket mondataban, ami kb. olyan szintu volt, hogy "XY vagyok, 19 eves es itt elek.". Es utana meg egy alapveto elkoszonesi format sem tudott alkalmazni - pedig o allitasa szerint beszeli a nyelvet. Es amit mondott az folyekony is volt, csak folyekony hulyeseg, de mivel a kozonseg soraiban meglehetosen meglepo lett volna egy anyanyelvi beszelo, igy mindenki csak amult, ahogy sorolja a meg ennel is ritkabb nyelveket. Na, most innentol kezdve, ha o mar ezt folyekonysagnak es beszelt nyelvnek tekinti ezt a tudast, akkor a tobbi meg ritkabb nyelvet mennyire tudhatja?
2016. nov. 22. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!