Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Külföldön mennyit fejlődik az...

Külföldön mennyit fejlődik az ember nyelvtudása fél-1 év alatt?

Figyelt kérdés

Jelenleg erős középszinten vagyok, szinte mindent megértek, viszont nehezen, és nem túl választékosan tudom kifejezni magam. Szeretnék külföldön dolgozni legalább fél, de inkább egy évet, egyrészt a nyelvtudásom fejlesztése miatt, másrészt persze a pénz miatt, de a tanulás fontosabb szempont. Mennyit fejlődhetne a nyelvtudásom ennyi idő alatt?

Leginkább hajón szeretnék dolgozni vagy Au pair-ként angol nyelvterületen.


2016. nov. 26. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:
29%

Az a tapasztalatom, hogy a legtöbb ember azt hiszi, ha kimegy, fejlődik. Aztán minden második ember körülötte magyar és kiderül, hogy nem beszél többet, mint itthon, mikor tanfolyamra járt.


Aki igazán meg akar tanulni egy nyelvet, otthon székből is meg tudja tanulni. Skype, mikrofon és ha tényleg akarod, napi 8 órában is beszélhetsz anyanyelviekkel. Jó időbeosztással, nulla pénzért meg lehet tanulni, itthoni munka mellett is. Erre való az italki, lang-8 és társai.


Én biztosan nem mennék azért külföldre, hogy nyelvet tanuljak. Ha más oka nem lenne (fizetés, vágy az utazásra, stb.), én nem mennék.

2016. nov. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Amit tudok angolul, azt a netről tanultam, filmek, sorozatok, chat, minden volt, és tényleg nagyon sokat segítettek, a sulis tanítás gyakorlatilag egyenlő a nullával. De a legnagyobb problémám, hogy nagyon zárkózott vagyok, nehezen nyílok meg idegeneknek, nem tudom elképzelni, hogy egy vadidegennel kötetlenül tudjak órákat beszélgetni, ráadásul Skype-on, ahol még jobban zavarban vagyok. Ha beszélnem kell angolul, teljesen leblokkolok még ha csak útbaigazítást kérnek is. Ezért lenne jó, ha külföldön lennék, és rá lennék kényszerítve. Plusz hát persze a pénz se lenne rossz. :)
2016. nov. 26. 15:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire használod a nyelvet. Ha au pair vagy és a nap nagy részét gyerekekkel töltöd majd este hazamész és egyedül vagy sokat nem használod a nyelvet, nem fejlődsz. de ha pl. "bennlakásos" au pair vagy akkor a szülőkkel tudsz beszélgetni, ha szerzel sok ismerőst, barátot (akik angol anyanyelvűek) és velük sokat beszélsz akkor jelentősen tudsz fejlődni. Az elején akadósabb de ha rá vagy kényszerülve, hogy használd egyre jobban belejössz. Lényegében bele vagy dobva a mély vízbe és muszáj elkezdeni úszni :D És próbálj meg NE magyar ismerősöket szerezni, ami így lehet evidens, de ha kint van az ember ismeretlen közegben, más nyelvterületen előjön, hogy "sorstársakat" keres inkább. Próbálj kint is tanulni, szókincset fejleszteni könyvből, de mindenképp barátkozz, hogy ha döcögve is de legyen akikkel beszélgetsz és ne csak a Tesco pénztárosával válts hetente néhány szót. Ha folyton használod a nyelvet idővel sokkal könnyebb lesz folyékonyan beszélni és mikor nem ezen görcsölsz már akkor jobban megy a választékosabb beszéd is. Azt hogy pontosan mennyit fejlődsz majd így nem lehet megmondani, de ha napi szinten beszélsz másokkal jelentősen javul.
2016. nov. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha zárkózott vagy akkor kint se fogsz jobban megnyílni, mint egy skype-os előtt.

A kint tartózkodás nem egy csodaszer ugyanúgy lehet megtanulni angolul ott is mint itt, semmivel se jobban. Ha nem leszel rákényszerítve a beszédre akkor nem fogsz fejlődni. A rákényszerítést pedig itthon is eltudod érni. (skype, anyanyelvű tanár)

2016. nov. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!