Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon jól tudok angolul, de...

Nagyon jól tudok angolul, de szégyellősség miatt nem merek megszólalni vagy ha igen akkor nagyon rossz kiejtéssel (pedig otthon kiváló, az amerikai rokonok szerint is). Hova menjek hogy ezen segíteni lehessen?

Figyelt kérdés

Óvoda óta tanulok angolul, gyerekkoromban sokat voltam az USA-ban is (akkor még kicsi voltam, nem tudtam úgy, ezért nem nagyon beszéltem csak alap dolgokat, de a nyelvkörnyezet, az ottani kiejtés hallgatása sokat segített.

Sajnos a tanáraim az általános második felében és a középiskolában csak a brit angol kiejtést fogadták el (a rokonaim SF-ben élnek), így sokszor kigúnyoltak, kijavítottak, egyest adtak. Próbáltam ráállni de a szüleim szerint az az angoltanáros brit túlzott akcentus nem jó, maradjak csak annál amit megszoktam.

Ez odaáig fajult hogy nem merek angolul senki elött megszólalni, társaságban is inkább úgy csinálok, azt mondom hogy nem tudok angolul. Munkahelyen is azt jelölöm be hogy nem ismerek idegen nyelvet. Közben meg kiskorom óta eredeti nyelven, felirat nélkül nézem a filmeket és hallás után film/sorozat magyar feliratokat készítek (amikre még nem volt panasz), bárkivel csetelek angolul, blogot is írtam, meg cikkeket.

Már a szüleim elött se nagyon merek megszólalni. Magamban szoktam beszélni, gyakorolni. Múlt évben eljöttek a rokonok (angolul beszélnek a szüleimmel is mert a nagybátyám felesége és gyerekei nem beszélnek magyarul) akkor próbáltam beszélni de annyira rossz kiejtéssel beszéltem (kb rosszabbul mint 12 évesen),hogy elszégyelltem magam, mindenki meglepödött hogy mi bajom van.

Amikor egyszer itthon gyakoroltam, a barátnőm felvette a kiejtésemet és az tökéletes volt. Elküldte a kinnti rokonoknak és szerintük elfogultság nélkül úgy beszélek mint akik kinnt élnek legalább 10 éve.


Hova tudok fordulni ezzel kapcsolatban? Néztem tanfolyamokat, elmentem egy beszélgetésre is, de mindenhol a brit angolt eröltetik, sehol nem tetszik hogy én nem azt akarom. Az oktatók is mind britek.

Van valahol bármilyen tanfolyam/kör ahol az amerikai angol kiejtést tudnám gyakorolni, levetni ezt a szégyellösséget?



2016. nov. 29. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

"a szüleim szerint az az angoltanáros brit túlzott akcentus nem jó, maradjak csak annál amit megszoktam. "


A helyükben bementem volna és helyretettem volna a tanárt, mit számít neki hogy ki milyen akcentussal beszél amíg nyelvtanilag helyes és mindenki érti?


Nem tudom milyen gyakran beszélsz a kinti rokonokkal de beszéld meg velük hogy gyakorlásképpen csak angolul kommunikáljatok. Nem ugyanaz mintha szemtől szemben beszélnél valakivel de még mindig valami.

2016. nov. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen különbség van a brit és az amerikai angol között, amire egyest ad a tanár?
2016. nov. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
A magyaros angol akcentusra meg ötöst ad? :D Nem teljesen tiszta nekem ez a történet. ;)
2016. nov. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tetszett neki hogy "amerikaiaskodok" (öket ugyanis utálja) Oroszt tanított, onnan lett pár év alatt angoltanár úgy hogy elötte nem is beszélt angolul és soha nem járt olyan országban ahol angolul beszélnének. Pl. szerinte az egyet "Váán"-nak kell ejteni. Szegény osztálytársaim közül mai napig olyan helytelenül beszélnek angolul, hogy a szavakat sem érteni mit akarnak.
2016. nov. 29. 14:30
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Javaslom az amerikai életet és letelepedést számodra, mert amerikai angollal Európában mindig is vörös posztó leszel. :(
2016. nov. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Erre nincs mas megoldas csak a beszed. Mondom ezt ugy, hogy abszolut megertelek, en jelenleg egy magyarhoz hasonlo halmozottan ragozos nyelvet tanulok, es rengetegszer felek, hogy belebotlik a nyelvem a szavakba. Es bele is botlik :'). Olyankor mindig leizzadok, elpirulok, sullyedek, makogok, minden van (ja es mindezt a parom elott, akinek ez az anyanyelve - iszonyat :'D) :'). De majd lesz jobb is, csak beszelni kell. Eroltetni, kenyszeriteni, es akkor egy ido utan jobb lesz - legalabbis nagyon remelem :).

Ezt a magyar iskolakban oktatott brit angolt meg inkabb ne eroltesd :D. Nem is ertem, hogy gondolnak akcentust oktatni ugy, hogy a tanarok 99% teljesen echte magyar, gyakran iszonytato magyaros akcentussal (mert ugye sokan azt hiszik, hogy nekunk nincs akcentusunk... pedig hajaj..). Azt inkabb senki ne tanulja meg :D. Szoval, hajra, beszelj, meg ne allj, es menni fog az!

2016. nov. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Akcentus nélküli magyar származású angoltanárt (de még egyéb más embert) se láttam hallottam még. Oszt még ők magyaráznak az akcentusról? Ezt ilyen tipikus magyar rátartiság. Lehet hogy az volt a bajuk a tanároknak hogy érzik azt hogy náluk jobb vagy és próbálják lerontani az önbizalmadat. Ezt is eléggé jellemző magyar szokás.

Mi az hogy a brit angolt erőltetik? Nem mindegy nekik? Eleve az amerikai hasonlít a legjobban az eredeti régi angolra.

Mostanáig ez meg benned maradt.

2016. nov. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!