Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti milyen nyelven tudtok/tanul...

Ti milyen nyelven tudtok/tanultok?

Figyelt kérdés

Szeretitek azt a nyelvet?

Ha több nyelven is beszéltek akkor melyiket szeretitek jobban? Melyiket kezdted előbb és könnyítette e a az 1. nyelv a 2.-at vagy ha több nyelven beszélsz akkor a többit?



2016. nov. 30. 16:35
 1/10 anonim válasza:
Német az első nyelvem. Nyolc év utan letettem belole a kozepfokut. Ezen kivul tanultam latint,olaszt meg persze angolt.
2016. nov. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16 éve angolt.
2016. nov. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Magyar :) mellett németül tudok, angolul meg oroszul most tanulok.
2016. nov. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A 3. vagyok, bocs, elment elöbbb, mint akartam.


A németet közel 30 éve beszélem, és most nagyon sokat segít az angolban (németröl tanulom), az oroszt régen iskolában tanultam, most elöszedtem (ezt magyarul tanulom), ez részben könnyebb, mert a ragozásokra emlékszem, de csak kevés szót ismerek.


Viszont nagyon sokat segít, hogy a különbözö nyelveknem sok hasonló eredetü szó van, meg a nyelvtanuk is hasonlít valamennyire.

2016. nov. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Német, angol. Ebben a sorrendben. Német után iszonyat könnyű volt az angol. Fordítva elvileg nem ilyen.
2016. nov. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Németül és angolul tudok ténylegesen. Az angol valamiért mindig sokkal jobban ment mint a német, pedig azt több évig tanultam.

Valamennyi latint is tanultam, de pár szónál többet nem tudok. Tanultam még finnül és dánul, a finn áll legközelebb a szívemhez, de mostanában sajnos nincs időm foglalkozni vele. Ennek a nyelvnek nem sok köze van az előbbiekhez, így nem igazán vettem hasznukat.

A dán pedig egyértelműen a legnehezebb, bár a német és angol tudás segített benne valamicskét.

2016. nov. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az angolt általános 3. osztályban kezdtem, szeretem, és magabiztosan, aktívan használom.

A németet a gimiben tanultam, már bánom, hogy egy percet is foglalkoztam vele, de nagyon jó volt a tanár - ha nem lett volna olyan jó, akkor biztos nem azt választom 2. nyelvnek. Viszont tény, hogy használható nyelvtudásra tettem szert.

Olaszt már csak itthon tanultam, egyedül - nagyon szeretem:), és szándékomban is áll folytatni a nyelvtanulást, csak jelenleg nincs időm rá.

2016. nov. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

angol - aktív nyelvtudás felsőfok feletti, tanítom is, angolul is diplomáztam

olasz - valaha középfok volt, mára ez halványult sajnos, mert nem használom eleget

orosz - pár szót pötyögök, az alap dolgokat megértem, de ezt még társalgási szintnek sem nevezném

németül sose tanultam, de sokat megértek belőle, mert sokat voltam német nyelvűek között. De nem beszélem, csak értem úgy 70%-ban, ha beszélnek hozzám.

2016. nov. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Angolt általános eleje óta tanultam, annak már több mint 12 éve. Van egy középfokú nyelvvizsgám, tervben van a felsőfok (diplomához). Talán ez a kedvencem.

Franciát 9-12. osztályban tanultam. Sajnos nem tett jót, hogy egyetem első évében nem törődtem vele, nagyon megkopott a tudásom. Középszintű érettségit tettem belőle, tehát van egy stabil alapom. A kiejtés nehéz, a nyelvtanban van pár furcsaság, de összességében szép nyelv.

Hollandot tavaly kezdtem tanulni az egyetemen, most egy gyengébb B1-es szinten vagyok. Első hallásra borzalmasnak találtam, aztán megszerettem. Van egy dallamossága, meg az a borzalmas torokhang, amit imádok :D

A hollandban és az angolban sok a hasonlóság, a franciából meg mindkét nyelv sok szót átemelt. Emiatt gyakran keverednek a dolgok, de nem vészes.

2016. dec. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Magyar az anyanyelvem, azt elég jól tudom :D

Angolul 9. éve tanulok, de csak iskolai szinten, pár hónap múlva fogom letenni a középfokú nyelvvizsgát. 2 év múlva tervezem letenni a felsőfokút.

Franciául 2. éve tanulok suliban, jelenleg egy alap beszélgetést tudok folytatni és egyszerűbb szövegeket megértek. 2 év múlva fokok középfokúzni belőle.

Spanyolul Duolingon tanulok, alap mondatokat el tudok mondani, tervezem, hogy a Duolingon végigviszem a spanyolt + egyéb tanulás. Kb B1-es szintet szeretnék elérni

Olaszul is Duolingo tanultam, ebből valamennyivel kevesebbet tudok, de ezzel is van célom, kb A2-B1-es szintet akarok elérni.

Németül is Duolingon tanultam, és ebből is B1-et akarok tudni.

Portugálul pár szót tudok meg számolni, Duolingon ezt is tanultam. Nem tervezek vele semmit, ha megtanulnék valamennyire spanyolul és olaszul, úgyis megérteném valamennyire.

Latinul a suliban tanultam, törin meg irodalmon, de a szövegeket valamennyire megértem a francia miatt.

Szerbül is elkezdtem tanulni, mert szeretnék megtanulni rendesen szerbül, ugyanis utána 6 nyelvet megértek

-Horvát (100 %)

-Montenegeói (100 %)

-Bosnyák (100 %)

-Bolgár (80 %)

-Macedón (80 %)

-Szlovén (60 %)

Oroszul is tanultam pár dolgot és tudok cirill betűket olvasni

Ukránul is tudok valamennyit és ugye az olvasás.

Szlovákul ilyeneket tudok, hogy ahoj, kolko je hodin?

Cseh úgyszintén

Lengyelül kicsit többet mint szlovákul, alapokat.

Fehérorosz csak olvasás

Dán - Duolingo pár lecke

Svéd - Duolingo pár lecke

Norvég - Duolingo, itt már egész jól tudtam az alap dolgokat, csak felejtettem.

Holland - Duolingo pár lecke

Görög - betűk valamennyire és pár szó

Török - pár szó

Arab - pár káromkodás 😂😂

Román - pár szó

Finn - számolás 1-10ig + Hei :D

Cigány - pár szó

Litván - Wiszkasz Buzgerasz


Na ennyi :D

2018. febr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!