Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvvizsgára menjek?...

Milyen nyelvvizsgára menjek? Többi lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Április környékén szeretnék vizsgázni, csak nem tudom melyik fajta lenne a nekem legmegfelelőbb. Tavly érettségiztem, az 64% lett, nem a legjobb, de nem a nulláról kezdem a felkészülést. A writing az jól megy nagyon, a readinggel elvagyok, megy rendesen, a nyelvtan és a listening hááát, azokat nem szeretem. De főleg a nyelvtant. Tehát olyan szempontok szerint kellene választanom, ahol ez könnyebb egy kicsit. És a szóbeli rész szerint is melyiket ajánljátok? A szótárhasználat melyiknél milyen? Előre is köszi mindenkinek!

2016. dec. 4. 13:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Én origon voltam és nagyon tetszett, meg is lett elsőre. (Bár én németből mentem, nem tudom, te miből szeretnéd.)

A szóbeli része nagyon hasonlít az érettségihez: általános beszélgetés, képleírás(kettőt húzol és te döntöd el, miről szeretnél beszélni) és egy szituáció. Mivel kétnyelvű a vizsga, ezért a szituációt magyarul adják meg, bár szerintem annyira nem nehéz és segítenek is, ha nem tudod kifejezni magad. Vagyis én Fehérváron vizsgáztam, ott segítettek.:) A listeningben magyarul kell válaszolnod a kérdésekre, de szerintem az is könnyű volt.

Az írásbeli részén nekem még volt egy nyelvtani teszt, de ha jól tudom, azt kivették. Amúgy abcd választásos volt és nem kellett rajta 60%ot elérni. Aztán volt egy németről magyarra fordítás, ha jól emlékszem, egy levél (két témát adnak, abból egyet kell írnod), plusz egy szövegértés. Az írásbelinél végig használhatod a szótárat :) (Kivéve a nyelvtani tesztnél)

Hajrá :)

2016. dec. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ja igen az véletlen lemaradt, hogy angolból szeretnék! köszi a választ, mindenképp megjegyzem, nem hangzik rosszul :)
2016. dec. 4. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!