Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg angolul?...

Hogyan tanuljak meg angolul? Valaki kerem segitsen!

Figyelt kérdés
AZ iskolaban egy nagyon de nagyon rossz tanarnot kaptunk ....azt most nem reszletezem hogy miert rossz egyszeruen csak nem tanit jol mivel tobb mint a fel osztaly potorara jar a masik fele pedig bukik....a kerdesem vegul is az lenne hogy en egyedul hogy tudnek megtanulni angolul?Mivel ugy tudom a mai vilagba angol nyelvtudas nelkul el vagy veszve...

#nyelvtanulás #angol #tanarno.rossz
2016. dec. 7. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Könyvekből és amúgyis sok olvasással... A nyelvtant hamar át lehet venni, utána élesben is olvashatod.

Én alig tanultam iskolában angolt, netről, könyvekből tanultam. Immár több évtizede használom, egy átlag angol anyanyelvűnél jobb lehetek, bár ezzel nem mondtam sokat, sokaknak pocsék helyesírásuk van. Gondolom, egy felsőfokú vizsga nem lenne gond, de nem tudom, akármit azért nem tudok elmondani, bár ez magyarul is igaz. Vannak szivatós vizsgáztatók.

De van egy könyvem, igen, régi, "kezdők angol nyelvkönyve" vagy mi a neve. Még nem sikerült átvennem, pedig sokszor próbáltam, iszonyatosan száraz, a teljes angol nyelvtan, millió kifejezés és sok egyéb szó. Szöveg alig valami. Így nem lehet nyelvet tanulni, ilyen szárazan, töményen. Rengeteget kell olvasni, az segít. S az főleg jó, ha fórumokon megnyilvánulsz, mert csak érteni azért vajmi kevés.

Kiejteni nem tudok jól és a filmeket sem értem, ha nem artikulálnak szépen. Ez van. Sokat segítene kint élni vagy angol nyelvűekkel beszélni élőben.

2016. dec. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
koszonoma valaszt
2016. dec. 7. 21:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Vagy nézegess videokat, mint pl.:


https://www.youtube.com/watch?v=cadyeW9CRcU


Vannak könyvek is, amik önmagukat tanítják. Nézz szét a könyvesboltban. Dohár Péter Kis Angol Nyelvtan-ja nagyon sokat segít.

2016. dec. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az igen régi nyelvkönyv alighanem az,amelyikben 45 lecke van, és ezekhez összesen 190 nyelvtani kisadag. Hát, ha ez sok... Szókészlete meg kb 1200, a tudásszintje nagyjából a középfok fele. Aligha teszel le egy felsőfokú vizsgát, ha abban a nyelvkönyvben bármi újdonság neked.
2016. dec. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Itt játékosan el lehet sajátítani az alapokat: [link]
2016. dec. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Duolingo nagyon jó!! :)
2016. dec. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!