Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok a nyelviskolákról?

Mit gondoltok a nyelviskolákról?

Figyelt kérdés
Ti járnátok suli mellett nyelvsuliba? Szombatonként kéne menni 4 órát, összesen 60 óra ès 45000 lenne. Nyelviskolába még soha nem jártam úgyhogy nem tudom hogy ez az óraszám ès pénz mennyire reális.

2016. dec. 9. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ az egész, hogy mekkora is lesz a létszám. Egyébként én már csak azért is jó dolognak tartom a nyelviskolát, mert ismerve magam, itthon nem tudnám rávenni magam a tanulásra, ott pedig "muszáj" lenne, így legalább heti egyszer fix foglalkoznék vele.
2016. dec. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én egy-két alkalommal jártam (de volt, hogy csak azért, mert köteleztek rá).

Nem szerettem soha, és egy kivételtől eltekintve nem is tartottam különösebben hasznosnak (a kivétel egy nyelvvizsga-előkészítő volt, csak két hét, de heti 5*4 óra, amikor kifejezetten a nyelvvizsga-feladatok típusait gyakoroltuk.

Mondjuk nekem szerencsém van, mert én tudok önállóan is nyelvet tanulni.


Nehéz olyan csoportot találni, ami valóban arról a szintről indul, ahol te állsz. A nyelviskolák sokszor eggyel alacsonyabb szintű csoportba akarnak sorolni, hogy "felzárkózz" (értsd. fizess ki még egy kurzusnyi díjat) és sokszor végül nem is olyan szintű a kurzus, amilyennek meg van hirdetve, hanem olyan, amilyen szinten a hallgatók többsége áll (ami elvileg jó a többségnek, de kiszúrással azzal, aki "kilóg a sorból").

2016. dec. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Diákként és tanárként sem szerettem.
2016. dec. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!