Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok, őrültség lenne...

Mit gondoltok, őrültség lenne mindezt bevállalni a gimiben?

Figyelt kérdés

Angol tagozatra megyek gimnáziumba, tehát alapból lesz egy héten 6 angol és 4 németórám. A kollégiumban van lehetőség második és harmadik nyelv tanulására szakköri keretek közt, és engem a francia érdekel nagyon, szóval heti 2-szer azt is tanulnám. Emellett a biosz tagozatosok latin faktjára külső tagozatosok is bemehetnek, és mivel engem mindig is érdekelt az a nyelv, szívesen bejárnék arra is, ez heti egy alkalommal történne. Tehát egy héten lenne 13 nyelvórám angol, német, francia és latin nyelvből. Angolul erős középfokon beszélek, a németet nyár elején elkezdtem tanulni, már ráéreztem az ízére, a francia nem sokban tér el tőlük, a latin pedig heti egy órában nem terhelne nagyon. Akiknek eddig elmondtam, azok mind le akartak beszélni, mondván hogy úgyse bírnám, meg hogy lehetetlen, mert négy nyelv az rengeteg... Pedig imádok nyelveket tanulni, van is érzékem hozzájuk, és mivel van több külföldi levelezőtársam, használni is tudnám a megszerzett tudást.

Ti mit gondoltok? Bevállalnátok a négy nyelvet?



2016. aug. 15. 22:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A francia és a latin opcionális, így ha el is kezded őket és esetleg úgy látod, hogy nem megy együtt a 4 nyelv, akkor otthagyod az egyiket/mindkettőt és kész.
2016. aug. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Én bevállalnám a helyedben, nekem is jó a nyelvérzékem és szeretek is nyelvet tanulni, úgyhogy megérteni is meg tudlak. :) Maximum ha nagyon nem bírod, akkor tényleg ott hagyod a latint és/vagy a franciát. De azzal azért vigyázz, hogy "a francia nem sokban tér el tőlük". Persze lesz némi közös vonás, mert az angolt például sok francia hatás érte, de a francia azért igen sokban eltér az angoltól meg a némettől. Az angol és a német germán eredetű nyelvek, a francia viszont újlatin.
2016. aug. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem a latint hanyagold, az teljesen felesleges.

Illetve, belevághatsz, de ha abba kell valamit hagyni, akkor szerintem azt hagyd majd.

2016. aug. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Ha ennyire izgat mindkettő, egy próbát megér, max otthagyod majd valamelyiket. Én francia kéttannyelvűs vagyok, és azért azt hidd el nekem, hogy ez közel sem olyan könnyű nyelv, mint az angol vagy a német :D Persze, vannak hasonlóságok, de jóval nehezebb náluk. Főleg az elején sok időráfordítást és gyakorlást igényel. Egyébként pedig gyönyörű nyelv, és ha belejössz, megy mint a karikacsapás, én imádom. A helyedben én a latint hagynám el, ha nem működik egyszerre a négy, mert halott nyelv, használni nemigen tudod.

Sok sikert :)

2016. aug. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is a latint hagynám el,3 nyelv is elég lesz főleg hogy a francia nem könnyű
2016. aug. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát, mennek a zöld pacsik!

És igen, az biztos hogy ha tényleg túl sok a négy nyelv, a latint hagynám abba, de legalább az alapjait mindenképp szeretném megismerni, hiába holt nyelv.

2016. aug. 15. 23:52
 7/10 anonim ***** válasza:
14%

"Angolul erős középfokon beszélek, a németet nyár elején elkezdtem tanulni, már ráéreztem az ízére, a francia nem sokban tér el tőlük,..."


Csak éppen annyi, hogy az angol és a német germán nyelvek, a francia meg újlatin, szóval pont, hogy semmi közük nincs egymáshoz...


Egyébként meg senki nem lát a jövőbe, és csak te tudhatod (vagy még te sem feltétlenül), hogy mennyire lehet téged terhelni. Én azt mondom, hogy ha téged ennyire érdekel mind a négy nyelv, kezdj bele, legfeljebb ha nem tudsz rá időt szakítani, akkor abbahagyod.

2016. aug. 16. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2016. aug. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én reál tagozaton voltam. ugye két nyelvet tanultunk. emellett el lehetett kezdeni egy harmadikat is. többen vittek három nyelvet is, és nem lett semmi hátrányuk belőle. volt aki reálos osztályban lazán letette két nyelvből a nyelvvizsgát és a harmadikon is rajta volt,hogy letegye.

nem leheteten. most vagy fiatal,jól fog az agyad. és van is lehetőséged ingyen tanulni. később már nem lesz ilyen, mindenképp használd ki.

az meg külön jó,hogy nyelvi tagozatos vagy.

próbáld ki.

a latint én is hanyagolnám,de az angol-német-francia menjen. csak előnyöd lesz belőle. pl diákmunkákon sem kell menned gyárba,hanem ezekkel a nyelvekkel simán kapsz valamilyen jobb diákmelót.

2016. aug. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kevinnnn válasza:
Hát szerintem egy picit sok, csak ez attól is függ, hogy mi akarsz majd lenni. Az angol és német nyelvtudás meg alap, különben lehet szóba sem állnak veled komolyabb tárgyalófelek stb... De szerintem a németet tanuld a legtöbbet mert szerintem több lehetőség nyílik meg itt Közép-EU-ban mint az angollal. A nyelvtanulás meg a legfontosabb rész a füled meg a szád, szóval keress külföldi társaságot neten ahol tudsz sokat beszélgetni, én pl ott nagyon sokat fejlődtem angolból, németül meg alapból tudok, mert Ausztriában születtem, ovoda, iskola stb. :D
2016. aug. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!