Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire lehet megtanulni...

Mennyire lehet megtanulni latinul?

Figyelt kérdés

A kulonbozo szolas, kozmondasokbol? Eleg sokat ismerek es mar volt pl hasznom belole! Szoktam jarni antik konyv vasarokba es jo hogy ertem nagyjabol a konyvek tartalmat.

Viszont a ragozas meg. Nyelvtan nem ugazan erdekel inkabb ez a szokepes tanulas. Tudtok ilyesmi szotarat vagy technikat?



2016. dec. 25. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szavakat fel lehet szedni szólásmondásokból, de az magolás, nem tudás. Nem tudom, milyen könyveket értesz meg, de antik írókat nagyon nehéz értelmezni még rendes tanulással is. Ha érdekel a latin nyelv, fogj egy tankönyvet, és tanulj! Kezdd ott hogy, Romulus vir Romanus est.
2016. dec. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A latin pont az a nyelv, amihez nagyon is kell a nyelvtan, anélkül legfeljebb azt hiszen, hogy érted, amit olvasol.

A szavakat is a szótári alakkal kell megtanulni, nem elég a főalakot. Készíthetsz szótanuló kártyákat, arra azt rajzolsz, amit csak akarsz, ami neked segít.

2016. dec. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Így csak annyira lehet megtanulni latinul, mint néhány idézetből angolul.

Ennek semmi értelme nincs, a latin komplikált nyelv.

Legjobb ott kezdeni, hogy "Italia peninsula est"!

2016. dec. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!