Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyhogy ilyen nehezen kopik...

Hogyhogy ilyen nehezen kopik a magyar akcentus az angolban? Magyarázat lent

Figyelt kérdés

Szóval... Voltam külföldön 1 évet, angol anyanyelvű országban, s a vége felé nálam már nehezebben vették észre az akcentust, DE!!! Kint találkoztam olyan magyarokkal, akik 5-10-15-20-30 éve kint élnek, dolgoznak, természetesen angolul, de az angoljukból annak ellenére, hogy tényleg anyanyelvi volt már a szókészletük, s nyelvtan használatuk, ordított a magyar akcentus.

Ez a többi nyelvnél ennyi idő után már minimálisra kopik (tán még az oroszt és franciát könnyű felfedezni), de a magyart sok idő után is könnyen ki lehet szűrni.


Ennek van valami oka (nagyon más hangkészlet, stb), vagy csak én hallom ennyire erősen, lévén hogy ismerem?


2016. dec. 26. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem valóban sokat számít, hogy ismered, hogyan beszélnek angolul a magyarok, emiatt érzékenyebb rá a füled. De azt is fontos amúgy megnézni, hány évesen mentek ki az emberek. Ha 30 évesen külföldre költözöl, hiába élsz ott éveken keresztül, sosem lesz anyanyelvi a kiejtésed.
2016. dec. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Nézd, tudok pár nyelvet, volt/van amelyiket akcentus nélkül, illetve 17 év nyelvtanulás után a következőket tudom neked mondani:

-az "anyanyelvi" akcentust tanulni kell, avval, hogy megoldasz pár feladatot az ekszöszájz bukban, az életben nem lesz anyanyelvi kiejtésed. Ezt is tanulni kell. A kiejtést, a ritmikát, mindent.

- ha egyszer meg is tanulod, és nem gyakorlod, elfelejted. Illetve, mivel nem anyanyelved, koncentrálnod kell rá, hogy jó legyen. Elég nagy munka egyszerre arra koncentrálni, hogy idegen nyelven beszélj és még idegenül is hangozz! És ha nem koncentrálsz, kiesel belőle.

- fogd fel az egészet úgy, mint egy éneklést. Azt, hogy a száddal idegen hangokat reprodukálsz, furcsa (nevetséges), sokkal furcsább mint idegen nyelvet beszélni. Sokaknak már csak ezért is van durva akcentusuk, mert nem akarnak "majomkodni". A magyarokra főleg igaz, a hunglish sokkal menőbb, mintha jól beszélsz angolul.

- Anyanyelvi kiejtést szerezni mégegyszer akkora energiabefektetés, mint megtanulni magát a nyelvet jól... hacsak nem még több, mivel 200 szóval nem fogsz "eredetien" hangzani.

2016. dec. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Minden nyelvnek más a hangzókészlete.

A kisbaba, amikor megszületik, bármely nyelv hangzókészletét meg tudja tanulni, pontosabban, tudja utánozni. Viszont pár év alatt, ahogyan elkezd beszélni az anyanyelvén, olyan változások történnek a hangképző szerveiben, hogy a beszéde beszűkül az anyanyelve hangzókészletére. Persze lehet felnőttként is fejleszteni a kiejtést, de sosem lesz olyan, mint egy anyanyelvűnek.

Ja, még valami:

"tényleg anyanyelvi volt már a szókészletük"

Nincs olyan, hogy "anyanyelvi szint". Anyanyelvi szinten nem lehet semmit sem megtanulni, csak az anyanyelvedet. Ha bemagolod a teljes Longman szótárt, akkor sem lesz "anyanyelvi szintű" a szókincsed. A nyelvtanod pláne nem, de ezt bonyolult lenne elmagyarázni.

2016. dec. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

"Ez a tobbi nyelvnel egy ido utan kopik.."

Nem igaz.

Az sem igaz, hogy neked csak 1 ev utan, de meg 10 ev utan sem, nehezen vettek eszre az akcentusod. Vagy csak tapintasok voltak. Angol anyanyelvuek tojnak ra, hogy ki milyen akcentussal beszel. Ajanlom, vedd fel a beszededet egyszer, hallgasd vissza, meg fogsz lepodni.

2016. dec. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Ez nagyon gyanús.
2016. dec. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

hát, valszeg egy év után is volt akcentusom, de mivel Kanadába éltem, ahol vannak mindenhonnan mint a bucsuban... de 7 hónap után már többször kérdezték hogy Calgary környékéről származom-e mert úgy hangzik, megint más, hogy BC-ben születtem-e én is (persze néha megkaptam hogy biztos quebec-i, de azt még eleinte; ami azt jelenti, hogy tudták hogy tanult nyelv)



de van haver is, aki 5 éve él USA-ban, és őt is mindig amcsinak hiszik (és nem csak jófejségből, de volt, hogy ügyintézésnél is a végén szólt hogy neki más papír kell, mert ő nem itt született), közbe én meg bőven hallom a magyaros akcentusát


de akk tényleg a mi fülünk lehet a sajátra kihegyezve


bár utólag annyi, hogy két emberrel találkoztam, akiről nem mondtam volna meg, hogy magyar

egyik Oxfordba járt egyetemre 3 éve, másik pedig au pair volt 2 évig Londonban, és mindkettőnek olyan erős angol akcentusa volt, hogy elnyomta a magyart (bár, utóbbi az 0 angoltudással ment ki, szóval ő ott tanult meg angolul, tehát egyből az angol angolt vette fel; míg általában mi az oroszból átképzett angoltanárnénik angolját nyaltuk 8-12 éven át :D)

lehet kezdetektől anyanyelvi angoltanárnál tanulva más az eredmény

2016. dec. 27. 15:59
 7/8 anonim ***** válasza:
9%
El vagy te nagyon tajokodva, kerdezo. Nem is kicsit. De ha te elhiszed amit ideirtal, akkor jo.
2016. dec. 28. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát azért... én ismerek pár olyan litvánt, akik 10-15 éve élnek Angliában, de úgy beszélnek angolul, mintha még csak múlt héten jöttek volna ki. Magyarból is van ilyen is, olyan is. Aki tesz érte, az meg tudja tanulni kiejtés nélkül is, bár ehhez szerintem fül kell, nem megy mindenkinek.
2017. márc. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!