Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az alábbiak közül melyik...

Az alábbiak közül melyik nyelvet tanulnád és miért?

Figyelt kérdés
Egyetemen kell egy nyelvet választanom és nem tudok dönteni. Angolul és franciául beszélek, de mivel Franciao.-ban járok egyetemre így ezeken a nyelveken tanulok. Szóval amik közül választani kell egyet: német, holland, dán, spanyol, arab, kínai. Üzleti szakon vagyok, mellékszakom pedig közlekedésmérnöki. Melyiket érné meg választanom?

2016. dec. 29. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Nemet. A nemet nagyon keresett es beszelt nyelv, ha a kozlekedesmernoki tanulamanyaidat is hasznositani akarad.
2016. dec. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%

Valamelyik európait.

Ezen belül viszont a helyedben alapvetően szimpátia alapján döntenék (az adott ország kultúráját is figyelembe véve). Mondjuk egy angol-spanyol párosítással megértenek szinte bárhol a világon (de ha épp a spanyol nem tetszik, az más). Harmadik nyelvet már általában nem "muszájból", hanem élvezetből tanul az ember:), és az erős motiváció nagyon meg tudja könnyíteni a nyelvtanulást.

2016. dec. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a hollandot választanám, de csak azért, mert jelenleg hollandul tanulok. :D Szóval, ha szóról-szóra kell venni a kérdésedet, holland. Egyébként a piacot nem lehet belőni; van, hogy egy álláshoz az az előny, ha spanyolul tudsz, van, hogy az, ha arabul. A kínait javasolnám, mert ritkán beszélt magyarok által, de iszonyú fontos a jelenlegi tendenciákat nézve. Viszont, ha nem szeretnél nagyon elmélyedni benne, csak kínlódni fogsz, mert eleve más írásmódot is tanulni kell hozzá. Szerintem üzleti szakon akár az arab is jól jöhet. Szerintem németül sokan beszélnek, és legtöbb esetben az angollal és a franciával kiválthatod. Illetve a nagyobb népszerűsége miatt több anyagot találsz hozzá a neten meg mindenhol, hogy önerőből is simán megtanuld.

De azt tudom mondani, amit feljebb is írnak, hogy itt nincs jó vagy rossz döntés. Maximum csak annyi, hogy hollandul és ne kínaiul tanulj, ha nem szeretnél sok időt rászánni. Válassz valami szimpatikusat. Biztos volt olyan nyelv, amin, amikor végigolvastad a lehetőségeket, felcsillant a tekinteted, hogy "hát ez baromi izgis/tök jó lenne beszélni".

2016. dec. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!