Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanulnátok...

Melyik nyelvet tanulnátok legszívesebben AZ ALÁBBIAK közül?

Figyelt kérdés

Aki a felsoroltak közül szeretne tanulni, annak a véleményére vagyok kíváncsi és hogy miért akarja tanulni.


- Francia

- Holland

- Dán/Svéd/Norvég

- Finn/Észt

- Litván

- Lett

- Lengyel

- Szlovák/Cseh

- Román

- Bolgár

- Szerb/Horvát/Bosnyák avagy szerbhorvát

- Szlovén

- Olasz

- Spanyol

- Portugál



2016. máj. 10. 00:21
1 2
 1/11 anonim válasza:
69%
Én dánul beszélek már, és bár a következő nyelv az arab lesz, amit megtanulok, de a listádból a spanyolt választanám. Hogy miért? Mert hasonlít az olaszra, amit már szintén tanultam, és könnyebb lenne megtanulni.
2016. máj. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Angol
2016. máj. 10. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

Legszívesebben az olaszt - azt tanulom is. Az okok (nem feltétlen ebben a sorrendben)

- gyönyörű az ország

- számomra nagyon szép hangzású a nyelv

- számomra logikus nyelvtan és kiejtés, amit otthon, külső segítség nélkül is hatékonyan tanulhatok

- olasz ismeretségek

- igaz, hogy "csak" Olaszországban anyanyelv, de sokfelé élnek olaszok, és sokan közülük nemigen beszélnek angolul

- nagyon hasonlít a spanyolhoz (az meg a portugálhoz), ami viszont tényleg világnyelv, csak az nekem valahogy kifejezetten nem tetszik és az ország sem vonz (nincs semmi okom, rá, egyszerűen valahogy nem vonz), olasz tudással viszont megértem azt is, és engem is megértenek


A másik, ami szóba jön, a román. Egyáltalán nem tartom szép hangzásúnak, de lehet, hogy egyszer még hasznos lenne számomra.


A többi általad felsorolt nyelv többnyire a személyes érintettség / kellő érdeklődés / az én életemben várható hasznossága hiánya miatt esik ki.


Amúgy is, két nyelven szeretnék igazán jól beszélni (és magas szinten szinten tartani), az angol esetében ez már megy, a másik az olasz. Nem tartom magam akkora nyelvtehetségnek, hogy ennél több nyelv szinten tartását vállalhatnám úgy, hogy ritkán járok anyanyelvi környezetben, és olykor évekig nem vagyok rákényszerítve, hogy használjam.


Jól beszéltem németül is, de "elengedtem", mert nem szerettem (bár azt hiszem, még mindig elég jól menne, ha rá lennék kényszerítve). Talán egyszer megtanulok alap szinten románul, de szerintem csak akkor, ha tényleg úgy változik az életem, ami jelentősen növeli a motivációmat.

2016. máj. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Első és harmadik válaszoló! Köszönöm a válaszokat!

Második, szövegértésből egyes.

2016. máj. 10. 22:33
 5/11 anonim ***** válasza:
36%
Én inkább angolul tanulnék.
2016. máj. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Véleményt nem kérdeztem, szintén egyes szövegértésből.
2016. máj. 16. 15:27
 7/11 anonim ***** válasza:

Most mu a baj az angollal?


Ilyan, hogy szerbhorvát már régóta nincs.

2016. máj. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2016. máj. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

1. francia - kicsi korom óra tetszik a nyelv

2. spanyol - szépen cseng, és több országban is hivatalos nyelv

3. lengyel - a történelem miatt :)

2016. máj. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 csigabigalány válasza:
Szlovák nyelven szívesen megtanulnék, mert sokszor kell Selmecbányára utaznom, és ott hasznos lenne. :)
2016. máj. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!