Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol előrehozott érettségi?...

Angol előrehozott érettségi? -----> Igaz ez?

Figyelt kérdés

Angol előrehozott érettségit szeretnék tenni. 10. osztályos vagyok. Azt hallottam hogyha nem sikerül megfelelően az osztályzóvizsga, (teszem azt 3-as lesz) akkor lehetőség van arra hogy, az illető nem megy el a szóbelire és akkor a hármas nem lesz beírva, haladhat tovább tanmenet szerint.


Erre tényleg van lehetőség?



2016. dec. 30. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az osztályozóvizsga és az érettségi két külön dolog. Attól hogy osztályozóvizsgát teszel, még nem muszáj előrehozott érettségit tenned.

Az osztályozóvizsgának általában van egy írásbeli és szóbeli része, a szóbelivel még egy egész jegyet lehet javítani, ha jól sikerül. De kérdezd meg a tanárodat, vagy valami házirendben biztos le van írva.


Így szerintem megkapod a hármast az osztályozóvizsgára, az lesz az adott tanévekre a jegyed, ha elmész belőle szóbelizni is, és nem tudsz javítani.


Ezek után pedig van még az érettségi külön, írásbeli + szóbeli.

2016. dec. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az osztályozót nem ismételheted meg, csak ha megbuksz rajta. Az érettségit bármennyiszer megismételheted, ha nem mész el a szóbelire, automatikusan megbuksz, akkor meg kell majd ismételned.


Lehet, hogy a te sulidnál valami olyasmi van, hogy mivel a szóbeli kihagyásával megbuktatod magadat, ha megbuksz az osztályozón, rendesen kell jegyet szerezni.

Mindenesetre szerintem ne parázz rá, ritka, hogy valakinek rossz jegyet adjanak angol osztályozón, gondolom ezt is iskolája válogatja, de más helyről se találkoztam olyan emberrel, akit az előrehozottért megszivattak volna.

2016. dec. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos igaz.
2016. dec. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Óriási tévedések vannak itt. Ahogy már írták, te összekevered az ösztályozóvizsga menetét az érettségivel. Viszont fel kell fogni, hogy ez a részedről egy vállalás, amiért felelősséggel tartozol. Ha osztályozóvizsgára jelentkezel, akkor azt vállalod, hogy egyetlen vizsgával szerzed meg az év végi jegyedet, és onnan nincs visszaút. Ha ez hármas lesz, akkor hármas kerül a bizonyítványodba. Ha megbuksz, akkor augusztusban javítóvizsga. És ha az sem sikerül, évismétlés. Tehát ha te egész évben négyesre álltál, de nem mész el az osztályozóvizsga szóbeli részére, akkor az ÉV VÉGI jegyed elégtelen, azaz megbuktattad magad. Ez nem kívánságműsor, hogy visszakéred a babaruhát, és mégis a normál úton akarsz év végi osztályzatot szerezni (ha ezt az iskola lehetővé tenné, az okirathamisítás lenne).

És ez így helyes. Gondold végig, mit akarsz. A mai világban kevesebb szembesítenek vele, hogy felelős vagy a döntéseidért – ez az egyik ilyen.


Ha letetted az osztályozóvizsgát eredményesen, akkor befejezted a tárgy tanulását, vagyis magadnak kell gondoskodnod a további fejlődésedről és a megszerzett tudás karbantartásáról. Az órára vagy beengednek utána, vagy nem, de nem kötelesek.


Szerintem ha ennyi idősen nem vagy biztos benne, hogy le tudsz tenni ötösre egy osztályozóvizsgát, akkor felejtsd el az egészet, nem neked találták ki az előrehozott érettségit.

2016. dec. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Javítás: kevesebbszer szembesítenek vele
2016. dec. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Az érettségit bármennyiszer megismételheted,"

Ez csak arra igaz, akinek már van érettségi bizonyítvány a zsebében. Akkor azt csinálsz, amit akarsz.

Az előrehozott érettségit, ha elégtelen lett, egy alkalommal lehet a rendes érettségin javítani. Vagy lehet másik nyelvet választani. Ha nem lett elégtelen, akkor az érettségi bizonyítvány megszerzéséig csak szintemelővel lehet javítani.

2016. dec. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!