Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik folyékonyan és anyanyelvi...

Akik folyékonyan és anyanyelvi szinten beszélnek valamilyen nyelvet, hogy érték el?

Figyelt kérdés

mennyi idő alatt? hogyan tanultatok? milyen módszerrel, mit csináltatok, mi segített a legjobban?

minden tipp érdekel. :)



2016. dec. 30. 20:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Elköltöztem az adott országba.
2016. dec. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én is.
2016. dec. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
37%
Bocsi, hogy így visszakérdezek, de miért fontos neked az anyanyelvi szintű (C2) tudás? Szerintem sokkal hasznosabb két-három nyelvet beszélni felsőfokon (C1), mint egy nyelvet csiszolgatni addig amíg anyanyelvi szinten beszéled. Hacsak nem valami spéci szakmában akarsz elhelyezkedni (pl. szinkrontolmács), akkor szerintem felesleges az anyanyelvi szint megcélozása bármilyen nyelvből.
2016. dec. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.


igen, ebben egyetértek. :). nem konkrétan anyanyelvi szinten szeretnék beszélni, azzal csak azt akartam kifejezni, hogy akik jól beszélnek, ők hogy érték el. így utólag nézve nem így kellett volna feltennem a kérdést. :)

2016. dec. 30. 20:58
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Én felsőfokú szinten beszélek angolul, angol szakos is vagyok egyetemen. Ötödik osztálytól tanulom az angolt, és nyelvi előkészítős gimibe jártam - első évben heti 15 angolunk volt, ekkor csináltam egy középszintűt, de utána már csak annyi angol volt a többi évben, amennyi sima gimiben. Sokat filmeztem, sorozatoztam angolul,közben folyamatosan szótáraztam az ismeretlen szavakat. Mire a gimi befejeződött, már volt felsőfokúm :)
2016. dec. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
28%
Sok magolással.
2016. dec. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

1. Olasz: Középiskolában kezdtem tanulni, majd a főiskolán folytattam. Nyaranta kijártam Olaszországba dolgozni egy étterembe, majd ki is költöztem pár évre.


2. Spanyol: Egy olasz cégnél dolgoztam tolmácsként, ahová jött pár spanyol partner. Ekkor rájöttem, hogy milyen szép nyelv és milyen sokat megértek belőle. Elkezdtem tanárhoz járni, majd 2 hónap múlva felmondtam a munkahelyemen és kimentem Spanyolországba babysitternek 1 évre. Az olasz után elég könnyű volt.


3. Angol: Soha nem tetszett és nem volt motivációm sem. Többször nekiálltam tanulni, de mindig abbahagytam pár hónap után. 36 éves voltam, mikor a férjem kitalálta, hogy költözzünk angol nyelvterületre. Egyből volt motiváció. Főleg otthon tanultunk internet segítségével, illetve heti egyszer jártam angolul beszélgetni egy ismerősömmel. Most már kint élünk és megszerettem az angolt is.


Tehát a legjobb módszer: kimenni anyanyelvi területre.

2016. dec. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%

Pont nem magolassal... ugy nem lehet.

Sok gyakorlassal. Filmek, olvasas, beszelgetes.

2017. jan. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
86%
ide születtem magyarországba és itt is nőttem fel, ezért tudok anyanyelven magyarul :)
2017. jan. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Magyar-román nyelv alap volt, mivel magyarok vagyunk, de Szatmárnémeti már Romániához tartozik. Két nyelven nőttem fel. Iskolában tanultam franciául, és mint a románok nagy része, én is elhagytam Romániát, hogy nyugat-európában dolgozzak. 4 évet voltam Párizsban, 6 évet Milánóban és Riminiben felváltva, 4 évet Liszabonban és 5 évet Madridban/Sevillaban (még most is ott dolgozok). Alapból ezek a nyelvek nem jelentenek gondot a román anyanyelv miatt, szóval hetek-hónapok kérdése volt az egész. Iskolában egyedül a franciát tanultam. Angolul nem beszélek perfektül, de simán eltudok beszélgetni.
2017. jan. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!