Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért csak akkor értek meg...

Miért csak akkor értek meg angol szöveget (beszéd, nem írott forma), ha nagyon koncentrálok? Mikor jutok el arra a szintre, hogy odafigyelés nélkül is nagyjából megérthessem amit mondanak pl a TV-ben pl. CNN híradó vagy talkshow.

Figyelt kérdés

Évek óta tanulok angolul,írásba folyékonyan mennek a dolgok,beszédben so-so,viszont hang alapi visszahallás eléggé ködös,ahogy említettem ha csak nem koncentrálok 110%-ban oda,amit épp hallok,akkor nagyjából összefolynak a dolgok és egy katyvasz jön ki belőle.


Mit tehetnék hogy ezt fejlesszem?



2016. aug. 19. 20:48
 1/6 Shiro_ válasza:
Háát, gondolom mínél több beszéd hallgatása? Nekem annó a zene hallgatás is segített, lassú zenékkel kezdtem ahogy egyre jobban értettem, úgy kerestem gyorsabb számokat, majd a végén már a gyorsabb Rap zenéket is értettem, nekem ez segített főleg. Illetve az se rossz, hogy ha van valaki, akive tudsz beszélgetni ( és az illető lehetőleg anyanyelvi szinten beszélu az Angolt).
2016. aug. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amikor magyarul nem figyelsz oda, mégis érted nagyjából, hogy miről van szó, olyankor mit csinálsz közben, amire figyelsz? Szerintem vagy valami szövegmenteset csinálsz, vagy pl. olvasgatsz - de magyarul, vagyis ugyanazon a nyelven.

Amikor angolul nem figyelsz oda, és nem érted, hogy miről van szó, akkor mit csinálsz közben, amire figyelsz? Szerintem ugyanazt, vagyis vagy valami szövegmenteset, vagy pl. olvasgatsz - nade magyarul, ami ebben az esetben egy másik nyelv, nem ugyanaz. Ez az, ami miatt angolul eleve sokkal nehezebben megy. Ha ez a helyzet, akkor azzal könnyítheted meg a dolgod, hogy egyszerre csak az egyik nyelvvel foglalkozol, mert átváltogatni egyikről a másikra nagyon fárasztó az agynak - márpedig ha angolul megy a tévé, te meg közben magyar szöveget nézegetsz, akkor pont ezt kell csinálnia az agynak: folyamatosan ide-oda kapcsolgatni, ami elvonja az energiát magától a megértéstől.


Aztán az is lehet, hogy neked a hallott szöveg értése (még akkor is, ha kép is kapcsolódik hozzá, hiszen a tévéről beszélsz) egyszerűen nehezebb terület, mint a többi. Hát akkor ezt kell gyakorolni: menjen a tévé egész nap angolul.

2016. aug. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2: Pontosan így van ahogy írtad,ha nem is figyelek oda, akkor épp olvasgatok vagy videót nézek és igen: ezeket magyarul. Tehát innen ered ez a nehézség,így már érthető.


Az is elképzelhető,hogy alapból sem megy olyan hűde könnyen a megértés,főleg ha sokszor ismeretlen szavak ugranak be a szövegbe,amiknél megint "elakad" az agyam.

2016. aug. 19. 21:50
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Mert magyar anyanyelvűtől tanultad az angolt, ráadásul 4. osztálytól kezdik tanítani. Óvódától kellene nyelvet tanítani anyanyelvű tanártól. Akkor talán nem a durva magyar akcentust tanulnád meg, aminek nem sok köze van a valódi kiejtéshez.
2016. aug. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Magyarán elrontottam az egész angol tanulásomat és az egész semmit sem fog érni évek múlva?
2016. aug. 20. 20:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Dehogyis. Ez nem a kiejtésről szól.
2016. aug. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!