Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyevet tanuljam szerint...

Melyik nyevet tanuljam szerintetek?

Figyelt kérdés

Szeretnék nyelvet tanulni, magyar-francia anyanyelvű vagyok, emellett beszélek angolul, olaszul és németül. Arra gondoltam h megkéne tanulni még egy nyelvet. Ezeken gondolkodom: spanyol, mandarin, hindi, arab, bengáli, portugál.

Egyetemen kriminológiát és geofizikát tanulok Franciaországban. Ezekhez viszonyítva melyiket lenne érdemes tanulni?

22/L



2016. dec. 31. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
A mandarint szerintem. A mandarin Ázsia angolja.
2016. dec. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Mandarin vagy arab. Igaza nincs a listadban, de en az oroszt is megfontolnam.
2016. dec. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Garpe ***** válasza:
46%

A Spanyol egy nagyon elterjedt nyelv világszerte széles tömegek beszélik és igen csak törnek előre egyesk szerint "második világnyelv". Eddigi tapasztalataim és Spanyol anyanyelvű ismerőseim szerint a spanyol nyelvűek nem igazán vagy nem valami jól beszélnek idegen nyelveket. Mivel szépen elterjed így rengeteg lehetőség van a tanulására ingyen akár játékos formában online (pl.: Duolingo). A Francia és az olasz után tekintve, hogy szintén újlatin nyelv nem lesz túl nehéz. Egyesek szerint olasz alapokról nagyon könnyű szinte teljesen érthető, mintha egy erős tájszólás lenne a spanyol.


A portugálra is igaz sok minden az előbbiekből, sok helyütt beszélik, azonban már nem annyira elterjedt mint a spanyol, de szintúgy csak portugálul beszélnek, akik ismerik, sok jó ingyenes anyag és szintén újlatin.


A mandarin egy sokak által azonban lényegében csak egy részén a világnak beszélt nyelv. Az elején vérfakasztóan nehéz az "o s az ó bizony teljesen mást jelent", későbbiekben izoláló jellegéből fakadóan már nem annyira kegyetlen.


Az arab egy széles körben beszélt azonban nem standardizált nyelv (egyesek szerint nem is egy nyelv), ettől függetlenül beszélői többé-kevésbé megértik egymást. Meglehetősen nehéz nyelv, oktatóanyaga több van mint a mandarinnak azonban nem olyan széleskörben tanított s tanult idegen nyelvként mint a fent említett újlatinok. Ma egy nagyon nagy kuriózum és eszméletlenül hasznos dolog, ha valaki beszéli, talán jobban is hasznosítani tudod, mint a mandarint.


A Hidi is egy nagyon sokak által beszélt nyelv azonban ahogy a mandarin ez is egy részén terjedt el a világnak. Egy india sok nyelveinek (azonban ahogy a mandarint sem érti mindenki kínában úgy a Hindivel is ez a helyzet, találkoztam már olyan indiai csapattal akiknek egy része nem hindi anyanyelvű volt hanem mondjuk Bengál és gyakorlatilag semmit sem értettek egymásából ezért angolul beszéltek). Ez is indo-Európai nyelv így


A bengáli nyelvről semmit sem tudok.


Én azt javaslom neked, nézd meg az új latin nyelveket (elsősorban a spanyolt) a Duolingo-n (ingyen van, könnyű és semmit nem veszíthetsz vele). Esetleg nézz utána az egyes nyelveknek a neten.

2017. jan. 1. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A spanyolon gondolkodom nagyon mert már szinte a 80%at megértem -es Chilében fogok gyakorlatozni.(4hét) A többin pedig azért gondolkodom mert különleges nyelvek. Utána nézek
2017. jan. 1. 10:50
 5/5 Garpe ***** válasza:
41%

Kicsit kiegészítve #3-as hozzászóllásomat.


Beszéltem egy indiai ismerősömmel (fizikusnak tanul Msc-n van már), s mesélt az indiai nyelvekről. A hindi és a bengáli bölcseleti nyelvek, azaz irodalmi és vallási (+teológiai és filozófiai) szövegek vannak csak belőlük, no meg a hétköznapi beszéd (+híradó). Minden más szakmainyelvet angolul tanítanak, nincsenek tankönyvek fizikából vagy informatikából ezeken a nyelveken. (a gyerekek az általános iskolát rögtön angol tanulással kezdik, a hindit csak később kezdik el oktatni). Ha nem azonos régióból valók, inkább angolul beszélnek egymás között is.


Csak akkor érdemes tanulni őket, ha tervezel indiában élni, vagy az indiai kultúra vagy vallás érdekel.

2017. jan. 14. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!